image
Hesla pro každý den:

Den, kdy jste nelétali, jakoby ani nebyl

Rodina se dusí, létat se musí

Fly hard - life is short

Zdravý životní styl? - Modelářství!
Co dělám?

Budeme závodit!

Bravo od Iva Bratršovského - Létání s Bravem

  facebook  Sdílet na Facebooku

(11.6.2013)

Neděle už od rána slibuje termiku. Domlouváme si na dopoledne sraz na čerstvě posekané louce, zkusíme si s házedly zazávodit v termice. Jsme nakonec jen dva, já a Pavel, Jarda nebyl na příjmu. Na louce pofukuje termický vítr, pofukuje velmi slabě ze všech stran a je pěkně teplo. 27 stupňů. Domlouváme jednoduchá pravidla. Na tři dva jedna vyhodíme letadla do vzduchu a kdo později přistane, vyhrává kolo.

Vykoupat se a zalétat si

Tilia 25 plus od Rudy Vybírala - Létání s Tilií

  facebook  Sdílet na Facebooku

Dopoledne jsme mrskali s Pavlem na louce na sluníčku házedla a pěkně to nosilo. Na odpoledne jsme si se ženou naplánovali koupání na zatopeném lomu Márinka, krásných dvacet sedm stupňů slibovalo i příjemnou teplotu vody a pěkné koupání. Balím i Tilii s kamerou s tím, že si k plavání přidám ještě lítání. Počasí slibuje termiku jak z praku, byl by hřích jen tak se válet na dece. Dávám echo o svém úmyslu i ostatním klukům.

Je to tady přírodní koupaliště pro lidi z okolních vesnic s nádhernou vodou, když šlapu vodu, vidím si naprosto zřetelně prsty u nohou. Voda je velmi příjemná, je ještě jarně chladná a moc príma se v ní plave. Mám rád tyhle vody, kdy mohu při plavání koukat pod vodou do prozářené hlubiny, do očí nepálí žádný chlór, nepletou se do cesty žádní jiní plavci, mohu nerušeně plavat dvacet minut pořád za nosem. Když vylézám z vody, vidím přijíždět Pavla image

Jezdíme sem s hydroplány, ale to jde, jen když tu nejsou lidi. S větroni teď, když se tu koupou lidi, startujeme nad pole vedle pláže. Ještě když letadlo stoupá na motoru cítím, jak termika mlátí do křídel. Myslel jsem, že natočím i nějaké klidné záběry, ale termika s letadlem pořád mele. Zato ale mohu létat pořád bez motoru, není problém prakticky kdekoli a kdykoli přitočit si ve stoupáku padesát metrů.

Akrobati v Modelparku

Co dělám?

  facebook  Sdílet na Facebooku

Měl jsem cestu kolem Modelparku, tak jsem se šel podívat, jak tam kluci akrobatí. Po půl hodině chození po letišti jsem obdivoval rozhodčí, kteří celý den dřepí u dráhy. Slunce bylo fakt dost ostré!

image image více ....

První pořádné video z modelu

Co dělám?

  facebook  Sdílet na Facebooku

Narazil jsem dnes náhodou na toto video z roku 2006. Viděl jsem ho už v tom roce 2006. Pamatuji se jako dnes, jak jsem na to video tenkrát koukal a jak jsem si řekl: Konečně nekdo natočil pořádné video!

image více ....

Přehled podle data | Starší image.

co tu najdete?

Co dělám: BLOG, Na co se těším
Moje rádia - rádia se kterými létám nebo se kterými jsem létal
   
Co používám? - co používám při svém modelaření za pomůcky