image

Twin Star stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

06.11.2020

(9/2020)

Model Twin Star od Multiplexu je mezi námi někdy od roku 1998. Pro mě to byla vždy podivná hračkoidní záležitost, nelíbil se mi. Během let se vystřídalo několik verzí, změnily se detaily konstrukce, základní koncept zůstal.


Zůstaly dobré letové vlastnosti vlastní modelům od Multilexu. Já jsem se po těch dvaceti letech dostal k modelu tak, že jsem uvažoval o nějakém nosiči kamery a když jsem koukal, s čím kdo létá, tak Multiplex Twin Star vyšel z mého průzkumu jako velmi rozšířená platforma pro nošení kamery nebo FPV létání. A navíc s tímto modelem už roky létá kamarád z našeho Sdružení letců Českého středohoří a tak mám model "nakoukaný". image

image

historická stavebnice - 1998

Já chci vozit v modelu FPV vybavení a kameru GoPro 360 MAX, TwinStar by to měl uvézt. Tak se stalo, že jsem si ze "svého" obchodu vezl krabici se stavebnicí tohoto modelu.

image

Stavebnice bez vybavení obsahuje výlisky trupu, křídla a ocasních ploch, lože motorů, spojovací trubku křídla ze skelného laminátu, páky a táhla a polepy. Výlisky jsou vstřikované do formy, Multiplex hmotě říká elapor a je to hmota podobná EPO, viz EPO - expandovaný polyolefin .

image

image

image

image


dál: Zadání


přehled kapitol:

 1. Twin Star
 2. Zadání
 3. Stavba
 4. Křídlo
 5. FPV
 6. Oživení flight controlleru
 7. Zálet
 8. Povrchová úprava
 9. Li-Ion
 10. Twin Star jako nosič GoPro MAX
 11. GoPro MAX na centroplánu
 12. Kamera Insta 360 GO 2
 13. Kamera GoPro Hero 10 Black
 14. Létání s Twin Starem
 15. Údržba
 16. Nastavení
 17. Nastavení INAV
 18. Parametry

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám)