image

Co dělám

Timber

Timber

  facebook  Sdílet na Facebooku

Po několika sézónách poletování s Beaverem a hlavně po té loňské, kdy jsem s klukama ze Sdružení letců Českého středohoří i sám hodně nalétal na rybnících a jezerech v okolí, uzrála ve mě potřeba pořídit si nějaké kratochvilné letadlo na vodu. Beaver létá dobře, ale na vodě se občas zachoval jako potvora. I při pěkném přistání občas nečekaně vybočil, vnější hrana plováku se zařízla do vody a už jsem pro něj plaval. Ze stejného důvodu se mi občas nepodařil vzlet. Záviděl jsem Honzovi jeho létání s Fun Cubem XL, který se na vodě chová spořádaněji.

image

Budeme závodit!

Bravo od Iva Bratršovského - Létání s Bravem

  facebook  Sdílet na Facebooku

(11.6.2013)

Neděle už od rána slibuje termiku. Domlouváme si na dopoledne sraz na čerstvě posekané louce, zkusíme si s házedly zazávodit v termice. Jsme nakonec jen dva, já a Pavel, Jarda nebyl na příjmu. Na louce pofukuje termický vítr, pofukuje velmi slabě ze všech stran a je pěkně teplo. 27 stupňů. Domlouváme jednoduchá pravidla. Na tři dva jedna vyhodíme letadla do vzduchu a kdo později přistane, vyhrává kolo.

Vykoupat se a zalétat si

Tilia 25 plus od Rudy Vybírala - Létání s Tilií

  facebook  Sdílet na Facebooku

Dopoledne jsme mrskali s Pavlem na louce na sluníčku házedla a pěkně to nosilo. Na odpoledne jsme si se ženou naplánovali koupání na zatopeném lomu Márinka, krásných dvacet sedm stupňů slibovalo i příjemnou teplotu vody a pěkné koupání. Balím i Tilii s kamerou s tím, že si k plavání přidám ještě lítání. Počasí slibuje termiku jak z praku, byl by hřích jen tak se válet na dece. Dávám echo o svém úmyslu i ostatním klukům.

Je to tady přírodní koupaliště pro lidi z okolních vesnic s nádhernou vodou, když šlapu vodu, vidím si naprosto zřetelně prsty u nohou. Voda je velmi příjemná, je ještě jarně chladná a moc príma se v ní plave. Mám rád tyhle vody, kdy mohu při plavání koukat pod vodou do prozářené hlubiny, do očí nepálí žádný chlór, nepletou se do cesty žádní jiní plavci, mohu nerušeně plavat dvacet minut pořád za nosem. Když vylézám z vody, vidím přijíždět Pavla image

Jezdíme sem s hydroplány, ale to jde, jen když tu nejsou lidi. S větroni teď, když se tu koupou lidi, startujeme nad pole vedle pláže. Ještě když letadlo stoupá na motoru cítím, jak termika mlátí do křídel. Myslel jsem, že natočím i nějaké klidné záběry, ale termika s letadlem pořád mele. Zato ale mohu létat pořád bez motoru, není problém prakticky kdekoli a kdykoli přitočit si ve stoupáku padesát metrů.

Akrobati v Modelparku

Co dělám?

  facebook  Sdílet na Facebooku

Měl jsem cestu kolem Modelparku, tak jsem se šel podívat, jak tam kluci akrobatí. Po půl hodině chození po letišti jsem obdivoval rozhodčí, kteří celý den dřepí u dráhy. Slunce bylo fakt dost ostré!

image

Přehled podle data | Starší image.

Modelářův rok

Červen

Měsíc vhodný pro pořádání modelářských setkání. I méně skalní mohou spát ve stanech. Převažuje letní charakter počasí. Ideální doba pro létání termiky.

Prům.teploty [°C]
    15 -> 17 -> 17,5

východ/západ slunce

Akce


Mega Cup
03.06.2017
Letecký den v Modelparku Suché
03.06.2017
Mega Cup
03.06.2017
Copter Day
10.06.2017
Amperfest
16.06.2017
Elektromaketářská
17.06.2017
Svahové lietanie na Krížnej
23.06.2017
Festival raket
24.06.2017
Letecký den v Babicích
14.07.2017
Rétroplane
21.07.2017
Segelflugmesse Schwabmünchen
21.07.2017

předchozí další

PŘEHLED AKCÍ