image

Inspirace stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

24.02.2018

Začal jsem tedy bádat, jak takové modely lidé staví, z čeho je staví, začal jsem hledat nějaké stavební plánky, ze kterých bych očíhl konstrukci, inspiroval se. Zároveň jsem začal pátrat, z čeho by se takový model dal postavit.

Vypadla na mě z internetu tato klíčová slova: "park jet", "parkflyer", "park foam flyer", "pusher jet", "pushjet". Termín "pusher jet" nebo "pushjet" mi připadá nepřesnější. Budu tedy stavět PUSHJET!

image

Termín vystihuje hlavní znak takového typu modelu a to je vrtule vzadu, tlačící model (push). Když hledám na internetu něco, kde nevím přesně jaká slůvka do vyhledávače napsat, používám tuto strategii: v Googlu zadám hledaná slova, ale zvolím si k zobrazení výsledků "Obrázky". Některé výsledky jsou trochu vzdálené ... viz obrázek výše image ... ale dá se tak dost rychle zpřesňovat co hledám. A stejně tak hledám zadáním příslušných klíčových slovech do vyhledávání na YouTube.

image

Celkem brzo se mi utvořil obrázek, že to, do čeho se pouštím já teď, se ve světě odehrálo už někdy v roce 2002, 2004. A v diskuzních nebo popiscích pod videi na Youtube pořád narážím na jméno Steve Schumate (na RCgroups.com pod přezdívkou jetset44). Steve se mi po přečtení několika popisů staveb modelů (bulding logů) podle jeho plánků jeví jako hlavní guru v této oblasti, jeho modely podle všeho dobře létají i se dobře staví.

Nakonec narazím dokonce i na jeho konstrukci F/A-18 Hornet! Začal jsem studovat tuto konkrétní konstrukci. Prezentace modelu je zde: rcgroups.com

image

Rozhodl jsem se, že postavím push jet podle plánku Steva Shumate, rozhodl jsem se, že postavím F/A-18 Hornet.

image


zpátky na: Nápad │ dál: Z čeho to udělat?


přehled kapitol:

 1. Nápad
 2. Inspirace
 3. Z čeho to udělat?
 4. Čím to udělat?
 5. Stavba
 6. CNC
 7. Lepení
 8. Detaily
 9. Dokončení
 10. První let
 11. Létání s F/A-18 Hornet
 12. Parametry
 13. Hodnocení
 14. Použitý materiál
 15. Použité nářadí
 16. Videa s modelem F/A-18 Hornet
 17. Kam dál

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | F/A-18 Hornet)