image

Detaily stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

25.12.2018

Některé díly vyžadují při výrobě trochu cviku. Při slepování trupu je základní geometrie daná tvarem dílů a jejich sestavením, špice trupu se ale musí vystrouhat z bloku materiálu. Na fotografiích postavených modelů je vidět, že někdo neměl odvahu vyrobit z hranatého oblé.

image

Chce to dělat pomalu. Na začátku si nakreslit na blok hrubý obrys, ostrým nožem okrájet. Jde to i ořezat listem do pily na kov, ale to si zbytečně vyrobíte piliny z pěny. Broušení je nejlepší dělat smirkovým papírem nalepeným na prkýnku a průběžně kontrolovat, jaký tvar už díl má. Dodržet dymetrii a dosáhnout požadovaný tvar není zas tak těžké. Chce to zkusit.

image

Když jsem lepil díly trupu k sobě, nakreslil jsem si na stůl čáru, podle které jsem díly před slepením ustavil do správné polohy.

image

Mosaznou trubičku jsem použil pro vypouzdření uložení plovoucí výškovky - uhlíková trubka se otáčí v mosazném pouzdru. Spotřeba na model dva centimetry. image Ale tak je to se spoustou věcí, které člověk musí koupit v množství nepotřebném pro jeden projekt, ale v dílně se takové věci neztratí.

image

Mororová lože jsem na fotkách viděl různá, hodně lidí si stěžuje, že se jim motor při přistání odlamuje a řeší to přidáváním lepidla. Je to tím, že mají motorové lože natupo přilepené ke konci trupu. Já to udělal tak, že překližkovými destičkami rozvádím síly od lože dál do trupu.

image

image


zpátky na: Lepení │ dál: Dokončení


přehled kapitol:

 1. Nápad
 2. Inspirace
 3. Z čeho to udělat?
 4. Čím to udělat?
 5. Stavba
 6. CNC
 7. Lepení
 8. Detaily
 9. Dokončení
 10. První let
 11. Létání s F/A-18 Hornet
 12. Parametry
 13. Hodnocení
 14. Použitý materiál
 15. Použité nářadí
 16. Videa s modelem F/A-18 Hornet
 17. Kam dál

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | S čím létám | F/A-18 Hornet)