¦ Kontakt ¦ Hledat image

S čím jsem létal

Razorstálý odkaz / permalink

29.09.2020

Razor je stavebnice firmy Hacker, samokřídlo z EPP o rozpětí necelý metr s přípravou pro montáž kamery FPV.

image


image více ...

F/A-18 Hornetstálý odkaz / permalink

23.12.2018

image


image více ...

Tilia 25 plus od Rudy Vybíralastálý odkaz / permalink

23.12.2016

Na Podzimní Rané 2015 jsem viděl v podvečer létat vedle kempu Karla Mrázka s větroněm s motorem. Model ve večerním vzduchu pěkně klouzal, když ho Karel natlačil, dokázal letět i pěkně dynamicky. Když jsem model vzal do ruky, překvapila mě jeho muší váha. Doptal jsem se Karla na rozpětí a při prohlížení modelu jsem se dozvěděl, že se s ním létá "kategorie malých výškoměrů". Technologií výroby byl model stejný jako můj Long Shot 2, se kterým se dá létat za klidu, za větru, ostře nebo vylizovat každý závan termiky, jen tenhle model je větší a má motor. Moc se mi to líbilo.

image


image více ...

Ventus 2ax od HV Techstálý odkaz / permalink

27.03.2016
image
Moravská firma HV Tech Vlastimila Hecla vyrábí maketu Ventuse 2ax o rozpětí 3.6 metru (měřítko cca 1:4). Pro mě to je velikost na půli cesty mezi malými maketami s rozpětím do 3 metrů (měřítko 1:6) a většími maketami s rozpětím přes 4 metry (1:3,5 a výše). Ty malé makety o rozpětí 2.6 metru jsou o ničem, dynamika jejich letu nemá s předlohou nic společného a létání s nimi je často spíš trápení, ty velké létají krásně, ale jsou náročnější na provozování. To vzbudilo moji zvědavost. Co provozování modelu této velikosti obnáší? Jak model takové velikosti létá?

Samozřejmě je takový stroj pro mě krásný! U moderních větronů se snoubí ladnost křivek trupu a křídel, čistota jejich povrchu s ladností pohybu v prostoru.

image


image více ...

Yak 54stálý odkaz / permalink

23.12.2014
image
Nějaký rok radím všem, když se mě ptají, jaký model si mají pořídit na vážnější pokusy o akrobatění, aky si koupili nějaký stroj od RC factory, nejlépe nějakou "metrovku", tedy akrobata o rozpětí jeden metr.


image více ...

Beaverstálý odkaz / permalink

03.02.2014
image
K pořízení tohoto modelu mě přivedla zvědavost. Vím, že lidé si při čtení průvodních textů, kterými vybavují prodávané stavebnice obchodníci, promítají do čteného textu svoje představy, svoje touhy. Chtěl jsem si ověřit, jak obstojí model Beavera od Pelikána, když ho srovnám s popisem, kterým model vybavil výrobce, chtěl jsem si ověřit, jak bude odpovídat mým představám o letadle do buše, letadle dělníkovi.


image více ...

Beta 1400stálý odkaz / permalink

15.10.2012
image
Pořídit si zrovna tohle letadlo byl takový náhlý impuls. S přicházejícím podzimem a s mlhami, které se nad ránem začaly objevovat, mě napadlo dát kameru na něco menšího a zkusit létat ve stísněnějších prostorech, než si mohu dovolit s velkými modely, v mlze za ranního slunce, kolem stromů a já nevím kde ještě a nebude mě mrzet, když do něčeho narazím. Prostě něco na blbnutí! image


image více ...

Siestastálý odkaz / permalink

25.02.2008

Větroň Siesta od firmy Topmodel CZ jsem testoval pro časopis RC modely

image

image více ...

LF-107 Luňák stálý odkaz / permalink

05.10.2003

image

Po dlouhém bádání a váhání, dotazování a srovnávání nabídky našich výrobců jsem se 4.10.2003 na výstavě Model Hobby 2003 rozhodl koupit stavebnici LF-107 Luňák od firmy Reichard modelsport.


image více ...


zpátky na: S čím létám │ dál: Co čtu, co poslouchám


přehled kapitol:

  1. Něco o mně
  2. Moje začátky
  3. V klubu
  4. Sériová výroba
  5. S čím létám
  6. S čím jsem létal
  7. Co čtu, co poslouchám
  8. Co dělám?
  9. O tomto webu