¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Státní regulace modelářské činnosti

image
Letecké modelářství v České republice podléhá od ledna 2021 státní regulaci.
imagevíce ...

Ven z termiky

Termiku je třeba umět nejenom nalézt a využít, ale také opustit a dostat model na zem.

V letních dnech je pravděpodobné, že se vám podaří nalétnout do silného stoupavého proudu vzduchu. Ve chvíli, kdy je váš model nevysoko nad vámi a vy ho můžete sledovat jen s mírně zdviženou hlavou, je jeho řízení snadné. Ve velké výšce to je horší.

image
imagevíce ...


Večerní prolet

Twin Star - Létání s Twin Starem

Večer vykouklo slunce a i když dost fučí, popadl jsem Twin Stara a jel na výsypku. Podle Windy má foukat 5 m/s a v poryvech 11 m/s, hlavně je ale pořádná zima. Bude květen a já oblékám zimní bundu a kulicha!

[Při promítání na počítači se lze myší rozhlížet a kolečkem myši měnit zorný úhel. Při promítání v telefonu nebo tabletu se lze rozhlížet nakláněním a otáčením přístroje. Nelepší je to s telefonem v laciných VR brýlích - v krabici s telefonem uvnitř. Koupit se to dá pod názvem "Brýle pro virtuální realitu k mobilu" v ceně něco přes pět stovek. Dá se to udělat i z papíru, hledejte "CardBoard". ]

360-kové video s kamerou GoPro Max na centroplánu

Twin Star - GoPro MAX na centroplánu

Video ze stejného letu jako jsem popsal výše: Kamera GoPro Max na centroplánu. Při promítání na počítači se lze myší rozhlížet a kolečkem myši měnit zorný úhel. Při promítání v telefonu nebo tabletu se lze rozhlížet nakláněním a otáčením přístroje.

360-kové video z pozice "v kabině"

Twin Star - Twin Star jako nosič GoPro MAX

Video ze stejného letu jako jsem popsal výše: Kamera GoPro Max v pozici "v kabině". Je to materiál jen z kamery GoPro 360 Max. Při promítání na počítači se lze myší rozhlížet a kolečkem myši měnit zorný úhel. Při promítání v telefonu nebo tabletu se lze rozhlížet nakláněním a otáčením přístroje.

Starší články image