¦ Kontakt ¦ Hledat image

Podzimní setkání maket a polomaket větroňů na Rané 2008 Scale glider meeting Rana autumn 2008 stálý odkaz / permalink

20.09.2008

V roce 2008 se ve dnech 17. až 19. října konal 3. ročník akce Podzimní setkání maket a polomaket větroňů na Rané. Pořadatelem akce byl MK Lipence. Akce se konala na letišti aeroklubu Raná a na svazích kopce Raná.

Pozvánkastálý odkaz / permalink

21.09.2008

pozvánka

Třetí ročník setkání příznivců RC maket a polomaket větroňů na Rané

Third scale glider meeting - Rana autumn 2008

17. až 19.10.2008

Third scale glider meeting - Rana autumn 2008
Již potřetí se v polovině října sejdou modeláři provozující makety a polomakety větroňů a vlečné stroje na letišti Raná u Loun. Létat se bude od pátku do neděle. Podle podmínek a zájmu se budou na travnaté ploše letiště létat aerovleky a když budr příznivě foukat, tak se bude létat i na svazích Rané.

Vlečné modely budou vítány, vlekaři nebudou platit startovné ani benzín do letadel. Akcu zajišťuje MK Lipence a Model glider klub ve spolupráci s Aeroklubem Raná.

image

Loni i předloni se akce vydařila a všichni jsme si odvezli příjemné zážitky. Pohodová atmosféra přátelského setkání v příjemném prostředí Aeroklubu Raná. Viz galerie fotografií ze setkání na Rané 2007 nebo video z akce.

Seznam přihlášených (PDF)

Brána letiště se v pátek trvale otevře až ve 14 hodin. Kdo přijede dříve, tomu otevřu bránu, zaparkujete před dřevákem a kempování se vyřídí až se správcem odpoledne po 14. hodině. Stravování v hospodě bude od pátku od 19. hodiny.
Pokud někdo přijede dříve, může jít létat na svah.

image
Program
pátek:ubytování, volné létání
sobota: aerovleky na ploše letiště (vlečné jsou zajištěny) a svahové létání na kopci, večer posezení v klubovně, promítání (přineste zajímavé CD, DVD), točené pivo.
neděle:létání

Po dobu létání bude pořadatelem zajištěno hlídání rádiového provozu na blízkém svahu. Prostor letiště je pro létání s modely více než dostatečný. Několik set metrů trávy pro bezpečné přistání. Při severozápadním větru je možné svahové létání na cvičné louce na úpatí kopce vhodné i pro ty, kteří ještě létání se svým větroněm na svahu nezkoušeli. Hangárování modelů na učebně, nebo v hangáru.

Ubytování

Nocleh je možný v dřevěné nevytápěné společné ložnici ve vlastních spacácích, ve vlastním stanu nebo karavanu.

Možná bude v noci zima (mráz!), takže do dřeváku teplé oblečení a spacáky!
Také na létání si vezměte dobré boty! V neděli bývá dopoledne jinovatka image
Stravování

Stravování z vlastních zásob s možností úpravy jídla v kuchyni nebo v restauraci ve vesnici. Od pátku od 18 hodin je zajištěno stravování v klubovně specializovanou firmou.

Přihlášky

Místa na spaní si objednávejte na mailu rana08@volny.cz, na čísle 602 429041 a případně na mailu kolmanl@volny.cz.

Nezapomeňte uvést popis modelu (typ, rozpětí, hmotnost, číslo kanálu, na kterém létáte, na které dny plánujete účast (pá, so, ne), požadavek na blokaci postele nebo vlastní ubytování (vlastní karavan, stan).

Letos je požadováno doložení pojištění na škody způsobené provozem modelu (např. členství v Modelářslém svazu).

Startovné

Startovné bude stanoveno co nejnižší podle počtu účastníků tak, aby se pokryly náklady na pronájem klubovny, kuchyně a benzín do vlečných. Nocležné je 80 Kč v dřeváku, 30 Kč stanování. Poplatek za pobyt v areálu je 35 Kč (voda, záchod).

Benzín pro vlekaře je zdarma. Olej bude k dispozici zvlášť také zdarma.

Viz také:Aeroklub Raná u Loun, něco o kopci.

Takže, kdo jste ještě nezkusil létání na svahu, neváhejte a přijeďte

A kdo se se svým kráným modelem bojí na svah, má jedinečnou příležitost si to vyzkoušet a využít přítomnosti zkušenějších.

Kudystálý odkaz / permalink
21.09.2009

Veškeré zázemí akce je přímo v areálu Aeroklubu Raná. Kudy se na letiště dostanete?

image

Viz odkazy na mapy dole.

Od Loun (silnice 28) odbočkou na horizontu doleva do obce Raná. Projedete obcí až do obce Hrádek. Na konci obce je asfaltová odbočka doleva - je označena jako příjezd k letišti. Za závorou je parkoviště. Bude se parkovat na ploše letiště (piloti), ale konkrétní místo se dozvíte až na místě.

Od Bíliny (silnice 28) odbočkou na horizontu doprava do obce Raná. Dále jak bylo popsáno.

V minulosti někteří z vás, kteří jste přijížděli po dálnici D8, jeli po dálnici a dál po silnici E55 až do Ústí nad Labem a odtud na Ranou přes Bílinu. To je zbytečná zajížďka přes hory (Středohoří). Kratší je odbočit před koncem dálnice u Lovosic (sjezd-exit č.45) na slinici č.15 směr Most (před Středohořím) a jet okolo Třebenic a Libčevsi až na křižovatku se silnicí č. 257 a zde odbočit na Louny.

Přehled přihlášenýchstálý odkaz / permalink

17.10.2008

Přehlef pilotů přihlášených na akci Podzimní Raná 2008.

List of registered pilots.

download


Podzimní setkání maket a polomaket větroňů na Rané 2008image následující stránka