image

Postřehy

Nabíjení

Jeti Duplex DC-16 - Postřehy

Vysílač se nabíjí malým síťovým zdrojem, zdroj se strčí do zásuvky a jeho kabel do vysílače a během nabíjení se s vysílačem dá pracovat.

To je příjemná vlastnost a ne úplně samozřejmá. Mohu tak s vysílačem připojeným na síťový zdroj studovat a vymýšlet nastavení modelu a rádio se během toho studování dobíjí. U Multiplexe se dobíjení při zapnutí vysílače přerušilo a někdy to hodně vadilo. Výhodou je také to, že se rádio nabije rychleji. Byl jsem zvyklý na dobíjení přes noc, teď je dobití po jednom letovém dni hotové do hodiny.

Na dotek

Jeti Duplex DC-16 - Postřehy

V poslední době jsem držel v ruce několik vysílačů různých typů a značek, používal jsem intenzivně Multiplex Evo a FrSky Taranis Q X7. Při létání s Můj Jeti Duplex DC-16 jsem si uvědomil příjemný pocit z používání tohoto vysílače.

image

Nejsem fajnovka, když mě posadíte do Trabanta, pojedu s Trabantem a ještě si to budu užívat. Budu vnímat nepřesnost řazení, uvidím v zrcátku modrý dým, jak se začne vypalovat olej ve výfuku, až na to šlápnu, budu úplně jinak než v jiném autě kalkulovat předjíždění se slabým motorem. Stejně tak vnímám zvuk zaklapnutí dveří třeba Audiny, přesnost jejího řízení a řazení, výkon brzd. A při létání s tímhle vysílačem od Jeťáků mám pocit jako v té Audině. Kniply, přepínače, vypínač, zvuk telemetrie - to všechno jde příjemně, vymazleně.

Člověk si uvědomí, že ne nadarmo se vysílače rozdělují do třech kategorií, že každá ta kategorie (cenová) s sebou nese i takovéto ne ryze technicky měřitelné vlastnosti. Já si třeba taky teď intenzivněji uvědomuji, jak přepínače na mém Taranisu chodí nepříjemně tvrdě a jak se s tím jeden z mých prstů pořád při přepínání letových fází pere. Zase je ale Taranis lehoučký a tak naopak vnímám "tíhu" Duplexe. image

V kufru

Jeti Duplex DC-16 - Postřehy

Když se vysílač dává do kufru, přirozeně se vloží takto:

image

Tedy do otevřeného kufru přijde vysílač závěsnými háky k sobě, anténou od sebe. Tím se po zavření kufru a postavení kufru nastojato dostává vysílač do polohy anténou dolů. Nškdo to řeší a vysílač v kufru otočí:

image

Spousta lidí to dělá jako já a polohu vysílače v kufru neřeší. A jsou to lidé, kteří tahají vysílač v kufru mnohem více než já. Žádné problémy s tím nemají. Anténa je bytelný strojírenský výrobek, ostatně je myšlena i jako držadlo a rádio v kufru i v poloze anténou dolů netrpí.

Přehled podle data | Starší image.


zpátky na: Jak-54 │ kam dál: Jeti Studio


přehled kapitol:

  1. Můj Jeti Duplex DC-16
  2. Nové rádio - čím začít?
  3. Upgrade firmware
  4. První model Long Shot
  5. Luňák
  6. Tilia
  7. Jak-54
  8. Postřehy
  9. Jeti Studio
  10. Jeti Studio - Telemetrie

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Moje rádia | Jeti Duplex DC-16)