image

Postřehy

Na dotekstálý odkaz / permalink

29.05.2018

V poslední době jsem držel v ruce několik vysílačů různých typů a značek, používal jsem intenzivně Multiplex Evo a FrSky Taranis Q X7. Při létání s Můj Jeti Duplex DC-16 jsem si uvědomil příjemný pocit z používání tohoto vysílače.

image

Nejsem fajnovka, když mě posadíte do Trabanta, pojedu s Trabantem a ještě si to budu užívat. Budu vnímat nepřesnost řazení, uvidím v zrcátku modrý dým, jak se začne vypalovat olej ve výfuku, až na to šlápnu, budu úplně jinak než v jiném autě kalkulovat předjíždění se slabým motorem. Stejně tak vnímám zvuk zaklapnutí dveří třeba Audiny, přesnost jejího řízení a řazení, výkon brzd. A při létání s tímhle vysílačem od Jeťáků mám pocit jako v té Audině. Kniply, přepínače, vypínač, zvuk telemetrie - to všechno jde příjemně, vymazleně.

Člověk si uvědomí, že ne nadarmo se vysílače rozdělují do třech kategorií, že každá ta kategorie (cenová) s sebou nese i takovéto ne ryze technicky měřitelné vlastnosti. Já si třeba taky teď intenzivněji uvědomuji, jak přepínače na mém Taranisu chodí nepříjemně tvrdě a jak se s tím jeden z mých prstů pořád při přepínání letových fází pere. Zase je ale Taranis lehoučký a tak naopak vnímám "tíhu" Duplexe. image

Nabíjenístálý odkaz / permalink

17.05.2018

Vysílač se nabíjí malým síťovým zdrojem, zdroj se strčí do zásuvky a jeho kabel do vysílače a během nabíjení se s vysílačem dá pracovat.

To je příjemná vlastnost a ne úplně samozřejmá. Mohu tak s vysílačem připojeným na síťový zdroj studovat a vymýšlet nastavení modelu a rádio se během toho studování dobíjí. U Multiplexe se dobíjení při zapnutí vysílače přerušilo a někdy to hodně vadilo. Výhodou je také to, že se rádio nabije rychleji. Byl jsem zvyklý na dobíjení přes noc, teď je dobití po jednom letovém dni hotové do hodiny.


zpátky na: Jak-54 │ kam dál: Jeti Studio


přehled kapitol:

  1. Můj Jeti Duplex DC-16
  2. Nové rádio - čím začít?
  3. Upgrade firmware
  4. První model Long Shot
  5. Luňák
  6. Tilia
  7. Jak-54
  8. Postřehy
  9. Jeti Studio
  10. Jeti Studio - Telemetrie

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Moje rádia | Jeti Duplex DC-16)