image

Modely

Modelářské výstavy

image

Model Hobby 2006stálý odkaz / permalink

30.09.2006

Na výstavu jsem vyrazil v sobotu. V deset jsem byl na parkovišti, bez fronty jsem si koupil vstupenku (100 Kč za osobu, 100 Kč parkovné - stejně jako loni) a vyrazil do zatím poloprázné haly 3 Letňanského výstaviště.

image

Hned na vstupu ...stálý odkaz / permalink
03.10.2006

Jen co jsem vešel do haly, padly mi do oka stánky, které s předmětem výstavy pranic nesouvisí.

image

První, co mě napadlo: "Vlezl jsemdo špatné haly!". Ale stánky okolo už byly "modelářské". Opravdu nechápu, co tím organizátor výstavy sleduje, že umístí do výstavních prostor stánek "s pánvemi". To je takový kšeft?

Ještě tak chápu stánek s "plyšáky". Tam třeba tatínek může odložit svoje dítko.

image

Ale to mi připadá mnohem zajímavější aréna kamioňáků.

image

Koukal jsem na ty třiceti čtyřicetileté kluky jak jezdí po "staveništi", a důstojnost jim zachraňovaly jen zvukové moduly v jejich autech, takže nemuseli dělat "brmbrm" pusou.

Proč na takovou akci jezdím já?stálý odkaz / permalink
04.10.2006

A proč vlastně na takovou akci jezdím já? Já se jedu podívat, jak některé věci, které znám jen z mrňavé fotky na internetu vypadají v reálu, přehlédnout sortiment vystavovatelů.

image

Hezky je vidět rozdíl mezi katalogovou fotkou a realitou na tady té řadě benzíňáků MVVS. Zleva doprava tu jsou seřazeny MVVS 26, MVVS 35 a MVVS 45. Ta dvacetšestka a pětatřicítka vypadá v katalogu stejně mohutná, ale ve skutečnosti je pětatřicítka o dost větší kus železa.

image

Dalším neméně důležitým důvodem je možnost setkání s lidmi, se kterými si jinak posílám jen maily. Například inzerované posezení u RC modelů fungovalo perfektně.

image

Zajímavé je pro mě vidět pohromadě modely všech možných kategorií a nechat se případně inspirovat: "Hele, tohle vypadá zajímavě, to bych mohl zkusit".

image

Přehled napříč různými kategoriemi modelů, hovory s lidmi a to i ty bezděčně vyposlechnuté někde u stánku jsou pro mě inspirací do budoucna,

Přímo jako úkol jsem si dal poctivě a podrobně přehlédnout, jak vypadají nabízené polomakety větroňů, jak jsou konstruovány, jak jsou stavebnice vybavené.

Není pravda ...stálý odkaz / permalink
30.09.2006

Není pravda, že je zbytečné na takovou akci jezdit. Že tam není nic nového. Já třeba objevil na stánku firmy Styrolan nádhernou Z-50:

image

A když jsem doma zabrousil na jejich web, nenašel jsem o tomto modelu žádnou zmínku. Vím, je to chyba firmy, že novinku na webu neprezentuje. Ale takových firem bych mohl vyjmenovat několik. Zkuste si ne stránkách firmy Reichard modelsport najít jejich nového Foxe.

image

Lze si modely prohlédnout?stálý odkaz / permalink
02.10.2006

Jedním z důvodů, proč na takovou akci jedu, je možnost si modely a jiné modelářské zboží prohlédnout. Vidět věci v reálu je mnohdy úplně něco něco jiného, než je vidět v katalogu nebo na internetu. Například motor. MVVS 26 úplně vlevo se v katalogu jeví stejně veliká jako MVVS 35 (na snímlu uprostřed).

image

U stavebnic modelů jedna malá fotka v e-shopu na internetu určitě o modelu neřekne nic. Vzorová je tedy expozice firmy Topmodel CZ, na jejímž stánku jsou otevřené krabice s modely tak, jak je dostanete při koupi.

Ale vše není černobílé. Marně jsem hledal nějaké polomakety větroňů :-(

Viz také

Modelářské výstavy


imageModel Hobby 2007Model Hobby 2005image