¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co je nového

Ovládání modelů automatem - Flight Controllery

CAN BUSstálý odkaz / permalink

01.10.2020

Firma Mateksys uvedla na trh novou vlajkovou loď svých flight controllerů Matek H743.

image

Na první pohled vypadá H743 stejně jako předchozí vlajková loď F765. Pozorným pročtením parametrů ale narazíte na na jeden rozdíl. Mezi interface je 1x CAN. Kdo se trochu více zajímá o automobily, hned se mu vybaví CAN BUS. To je sběrnicový systém používaný v automobilovém průmyslu - standard. K čemu to je užitečné je patrné z obrázku. Periférie nemusí být k FC připojovány každá svým kabelovým svazkem, ale mohou být pospojované jedna za druhou na jednom kabelu v sérii.

Zda se to ujme ukáže čas, musí být k mání periferie s CAN BUS. Matek nabízí s CAN BUS modul GPS a modul měření pravé vzdušné rychlosti. Obdobně se objevil v modelářském světě systém SBUS, propojování serv s přijímačem také jedním kabelovým svazkem a servy v sérii, v praxi převažuje systém připojování serv samostatným vedením.

U H743 je ještě jedna novinka. USB konektor, kterým se zařízení programuje, je na samostatné desce propojené s kontrolérem kablíkem. USB konektor tak může být na přístupném místě. Deska s USB konektorem obsahuje také bzučák pro vyhledávání stroje při havárii.

(zveřejněno na stránce Co je nového)

print tisk