¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Pel-mel neboli všehochuťstálý odkaz / permalink

22.06.2004

Zde se objevují texty, u kterých jsem opravdu nevěděl, do jaké rubriky je zařadit. Nebo jsem byl prostě líný je někam strkat.

Přerov 2015

- Pel-mel

Bourají úly!

image

image

V Přerově na letišti bourají úly. Na fotografiích na www.gonzoaviation.com není sice žádný úl 1.letky přerovského školního pluku, ale předpokládám, že se bourá všechno. Už nevylezu na vršek úlu, abych zavzpomínal, jak jsem zde čekal na návrat toho svého "efka" 0518 z letu.

Někdo mě pořád prozvání!

- Pel-mel

Určitě to znáte taky. Telefon zvoní, na displeji je neznámé číslo. Kdo mi to volá? Je to někdo ze známých nebo to někdo vytočil omylem?

Mě to nerozhodí, ale třeba moje mamka (80 let) je z toho nervózní. Kdyby se to neznámé číslo objevilo na displeji jednou! Stejné číslo ale vyzvání každý den!

Existují stránky, kde se můžete dozvědět, kdo vás prozvání. Stačí doplnit to číslo:

http://kdovola.net/608315796
http://www.tellows.cz/num/467071001
http://www.kdo-volal.cz/420467071001

RCTV

- Pel-mel

Když se vloni někdy v dubnu objevil na internetu web RCTV a s ním i informace o prvním dílu jejich projektu - internetové televize (přesněji řečeno filmového magazínu) pro modeláře, zajásal jsem a spěchal jsem prohlédnout si první díl RCTV: www.stream.cz.

image

Vídal jsem takový německý magazín. To ale nebyl internetový projekt, prodával se na DVD. Pro mě osobně to mělo chybu v tom, že to bylo německy, ale jinak to bylo zajímavé. Autor sledoval různá témata v leteckém modelářství a formou reportáží diváky s tématy seznamoval. Bylo to dobře řemeslně provedené, jednotlivé díly byly zajímavé pro laika i zkušenějšího modeláře. A teď bude něco takového u nás v Čechách a česky!

Od prvních vteřin mě první díl zaujal. To je ono! Má to šťávu, je to dělané s nadšením a je vidět, že tvůrci ovládají filmařské řemeslo. Shlédl jsem prvních sedm minut věnovaných halovému létání, obsah tvořil z velké části rozhovor s Tomášem Ciniburkem. Dobrý!

V další části je popis stavby malého elektroletu Gemini. To je ale nějaké divné. Ti kluci tam jen tak plkají, po dvou minutách nevím, komu to je určeno. Není to recenze, není to návod. V další části host Miluše Bittnerová. Kdo to je? Proč tam je? O čem to je? Aha, bude jezdit s autíčkem a nic o tom neví. Zajímavé záběry z neobvyklé perspektivy, ale jinak je to o ničem. Na konec je zálet modelu Gemini. Informační hodnota nula.

image

Dobrá, byl to pilotní díl. Co přinesl druhý díl? Závod auta a RC auta, "test" elektry Fun Cub, další ženskou jako hosta a jezdící s autíčkem. Nakonec vrtulník s kamerou. Tento poslední příspěvěk je docela zajímavý. Celkově mohu konstatovat, že forma dobrá, ale obsah zatím trochu kulhá.

Třetí díl, čtvrtý díl, pořád je to jen takové hraní. Nic, na co by se dalo napasovat heslo "Poctivá dávka modelařiny", kterým tvůrci magazín uvádí. Působí to na na mě jako nějaký "VIP magazín" na TV noha. image Pro mě jiný svět. Bližší mi je tvorba třeba pana Horáka, jehož reportáže postrádají filmařský šmrnc předváděný tvůrci RCTV a vypadají vedle bombasticých dílů RCTV jako chudá děvečka, ale mají obsah!

V posledním 6. díle zazní tato věta: "O řízení se starají kovové převody, protože když použijete plastový, tak vám to moc rozkoše nepřinese!" Tvůrci magazínu RCTV asi vyšší ambice nemají image

FlyMag

- Pel-mel

Sleduji internetový letecký magazín flyMag.cz. V sobotu ráno mě zaujal popisek jedné z fotografií:

image

"Donald Trump si jako soukromé letadlo zvolil Boeing 737"

Já ale přece vidím něco jiného! 737 má motory pod křídly! Tohle je asi Boeing 727.

V rychlosti jsem prolétl zbytek článku a u dalších fotografií to bylo podobné. Typy letadel snad až na jedno letadlo byly uvedeny špatně. I notoricky známé Jumbo "Air Force One" bylo označeno jako "737 – 200B"! image Na konci článku jsem narazil na krátkou diskuzi, kde už jiní čtenáři upozorňují, že článek je jeden blábol a celkem věcně ho rozebírají.

Článek mi zůstal v prohlížeči a tak první, čeho jsem si dnes všimnul: diskuze pod článkem zmizela, někdo ji vymazal. Aha, autor se chytil za nos, článek opravil. Chyba lávky. Článek je stále stejný, jen ta diskuze zmizela!

Zajímalo mě, kdo článek napsal. Podpis: Tomáš Chalupa Kdo to je? Ná stránkách magazínu se dozvídám, že je to nový šéfredaktor FlyMagu!

image

Jak může šéfredaktor takový článek pustit ven? To si to po sobě nepřečetl? Autor uvádí zdroj: www.chilloutpoint.com. Tam je to ale správně! To to neumí opsat? V tomto magazínu jsou zveřejňovány hodnotné články, bohužel takováto práce posouvá úroveň magazínu někam k bulváru.

Tomáš Chalupa má svůj blog a v jednom ze svých článků tepe kvalifikaci politiků - Vláda autentických vemen. Jak je na tom s kvalifikací on?

Odkaz na článek: 5 nejluxusnějších soukromých tryskáčů

Další image.