image

Fail-safe stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

02.05.2017

Je dobré si také nastavit Fail-safe, tedy co se má s letadlem stát, když ztratí signál z vysílače. To může mít různé důvody. Technické, jako je třeba závada vysílače, zarušení spojení, nebo vybitý vysílač. Mohou ale nastat i situace, které mohou pilota potkat i když všechno funguje, například zafouknutí modelu za kopec. Model za kopcem mimo viditelnost pilota může pokračovat v letu až mimo dosah rádia.

image

Nastavení failsafe zařídí, že přijímač po ztrátě signálu z vysílače nastaví kormidla do předem zvolené polohy. Je třeba si rozmyslet, co se má s modelem stát, jak má přijímač kormidla nastavit. U házedla preferuji jeho co nejrychlejší návrat na zem. Když mi uletí, chci, aby spadlo na zem co nejblíže.

Nastavení se provádí v Nastavení modelu na druhé stránce. Volím typ Failsafe Vlastní a volbou Nastavení nastavuji výchylky kormidel.

image

Směrovku doprava, klapky vyklopené dolů, levou trochu méně, přitaženou výškovku. Po vypnutí vysílače vyjedou kormidla do předvolené polohy. Po zapnutí vysílače zas všechno začne fungovat normálně.

Chce to zkusit za letu, vyzkoušet, co model ve skutečnosti v nastavené konfiguraci dělá a konfiguraci podle toho upravit..


zpátky na: Házedlo, nastavení opravdu pro F3K │ dál: Blokování motoru


přehled kapitol:

  1. OpenTX - Jak to dělám já
  2. OpenTX Companion
  3. Házedlo, základní nastavení
  4. Házedlo, nastavení opravdu pro F3K
  5. Fail-safe
  6. Blokování motoru
  7. Logování
  8. Hlášení
  9. Nastavení varia
  10. Hlasitost zvuku
  11. Sledování spotřeby

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Co dělám? | Moje rádia | FrSky Taranis Q X7 | OpenTX - jak to dělám já)