èlánky ¦ sekce ¦ kontakt ¦ Hledat image

VF modul s kmitoètovou syntézou pro Multiplex Evo st�l� odkaz / permalink

8.8.2004

Pøi létání s vìtroni narážím na problém s volným kmitoètem. Dost èasto se na kopci sejdu s modeláøem, který má stejný kanál. Mám sice ještì jeden pár krystalù, ale stejnì bych je asi nepøehazoval. Musel bych kvùli výmìnì tahat z modelu pøijímaè, otvírat vysílaè. To se radši pøi létání prostøídám s kolegou.

Vrtá mi však hlavou možnost použít HF modul s kmitoètovou syntézou do vysílaèe a pøijímaè také s kmitoètovou syntézou. Kolik to ale stojí? Co to obnáší a jak to funguje?

Modul do vysílaèe HFM-S prodává RCM Pelikán za 3900 Kè.

Pøijímaèe vyrábí Multiplex, Simprop, ACT Europe...

Simprop SCAN 7, 7 kanálù, RC dráha, 2650 Kè
Multiplex RX-9-SYNTH DS IPD, 9 kanálù, rcm-Pelikán (1M15160) 3890 Kè, Hobbyteam 3790 Kè
Multiplex Rx Synth 12 IPD DS 35 MHz, 12 kanálù, RC dráha 5590 Kè

Jak to funguje ve vysílaèi je jasné z návodu. Kanál se prostì nastaví v menu vysílaèe. Práci s pøijímaèem popisuje Radek Beneš na Lomcováku v sekci dílna. Poodejde se od ostatních, u pøijímaèe se propojí dva piny a ten se naladí na signál vysílaèe. Kmitoèet si pamatuje i po vypnutí.

Z uvedeného vyplývá, že to funguje bez problémù. Jen mi není úplnì jasné, jak budu pøepínat kanály, když mám pøijímaè nìkde v hloubi trupu?

Je to legrace bratru za 10 tisíc :-(

(zveøejnìno na stránce Co dìlám?)