¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Není nic co by mě těšilostálý odkaz / permalink

03.12.2007

Není nic co by mě těšilo! jsem si říkal v neděli dopoledne. Nejde mi totiž zapnout počítač!

Postupně jsem počítač na stole rozhodil na prvočinitele, ale základní deska ani nepípla. Foťák nefunguje, kamera nefunguje a teď tohle!

Žena jen co mě viděla vyjít z mého kumbálu viděla, že se stalo něco hrozného. Jsem opravdu hodně rozmrzelý. Slíbil jsem dodělat nějaké věci, ale bez počítače to prostě nejde. Kdybych zrovna nedávno nepodstoupil přeinstalaci počítače a nestrávil tím tolik hodin, tak by mi to tak nepřišlo. Ale takhle mi to připadá jako rána osudu. Nezbývá mi než čekat do pondělí.

Čas, který najednou získávám, rozděluji mezi dílnu, spánek a ze zoufalství se vrhám i na předvánoční úklid.

V pondělí míří moje kroky do prodejny Sestav si, kde zoufalý vyklopím na stůl základní desku, procesor, paměti a zdroj. Dostávám slib, že zítra to bude spraveno. A skutečně! V úterý si vezu domů procesor vsazený do nové základní desky.

Doma s nadšením zasouvám grafiku, připojuji disky a zapínám stroj. Počítač se rozbíhá a za chvilku vidím windowsí obrazovku s přihlašováním jednotlivých uživatelů. Klepnu na Libor a čekám, až se objeví moje plocha. Ale místo toho vidím: Vaši kopii operačního systému je třeba zaregistrovat ... bla bla bla Aha! Vyměnil jsem základní desku a to je jako kdybych to nainstaloval do jiného počítače!

Dialog registrace končí ve zdi. S novou deskou mám také jinou (integrovanou) síťovou kartu a ta nefunguje. Chci ji tedy nainstalovat v nouzovém režimu, ale ani tam nelze bez registrace nic udělat. Prostě mě to ani v nouzovém režimu a jako admina nikam nepustí. Přemýšlím co s tím. Říkám si: "Sakra, že já si ty Windows kupoval! Kradené by mi tohle neudělaly." Napadá mě "oprava instalace" s tím, že kartu zakážu a potom zase povolím a nějak to profouknu. Výsledkem ale je jen "modrá smrt". Teď už si nepřečtu ani to telefonní číslo pro registraci po telefonu! Už je zase deset večer a já místo práce jen blbnu kolem počítače.

Takže jako vždy jsem si připravil vše, co budu potřebovat k instalaci všech programů a spustil instalaci Windows ... ostatní už znáte z před několika dnů :-(

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk