¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Obři v Nesvačilechstálý odkaz / permalink

20.09.2003

Cesta z dovolené mi náhodou vyšla kolem Benešova zrovna v době, kdy se zde konala akce Obři v Nesvačilech.
image

Akce se koná pravidelně na letišti aeroklubu kousek od Benešova. Já jsem na letiště opravdu jen zaskočil na krátké dvě hodiny. Co zde bylo k vidění?

Akce je pojata jako letecký den. V sobotu (z něho jsem kousek viděl) ryze modelářský, v neděli s vystoupeními dospělých letadel. Létajících pilotů i diváků se sešlo hodně. Plocha měla klasické uspořádání: prostor pro předvádění, stojánka, hlediště a stánky s občerstvením a modelářským zbožím. Zde je navíc k dispozici celé zázemí letiště.

image

Vystoupení byla volně řazena komentována panem Hadačem (hádám podle hlasu). Mezi modely byly přibližně stejně zastoupeny tyto skupiny: velké akrobaty (např. Extra 300), stíhačky (např. Mustang) a větroně létající aerovleky. Byl tu k vidění i proudový Delfín pana Stejskala.

Vzadu za předváděcí plochou během vystoupení modelů startovala a přistávala velká letadla. Na letišti sídlí mimo aeroklubu letecká škola a tak bylo k vidění velké množství ultralajtů i aeroklubových letadel. Mimo jiné tento Pionýr:

image

Letadla se zde předvádí opravdu ve velké blízkosti diváků. Bohužel ten kdo stojí ve třetí řadě už nevidí start ani přistání modelu. Kdyby tak byla tribuna tak to nemá chybu.

image

Na stojánce stál mimo mě známých modelů pěkný Wellington, ale bohužel jsem ho neviděl letět.

image

Ani let opravdu obřího Krajánka pana Stejskala jsem si nemohl vychutnat.

image

Modelářským aerovlekům dělaly konkurenci aerovleky velkých letadel. Pilot tohoto kluzáku předvedl krásný průlet.

image

Počasí bylo přímo ideální. Téměř bezvětří, sluníčko. Vstupné bylo mírné. Za osobu 50 Kč. Za auto se neplatilo nic.

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk