¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

První lety s Duplexemstálý odkaz / permalink

06.12.2008

Tak už i můj vysílač zdobí krátký černý pahýlek místo stříbrné antény. Dnes jsem de něj nainstaloval vysílačový modul Jeti Duplex TU a do Long Shota jsem namontoval přijímač Jeti Duplex R4.

image

Instalace do vysílače nebyla úplně bez komplikací. Vyjmul jsem VF originální modul a přemýšlel, jaký konektor použít jako protikus konektoru na desce vysílače. Pasuje tam konektor "Modela" - samice s dírkou na pozici 2. zdířky. Zapojení vývodů jsem našel na webu JETI model. Konektor jsem trochu upravil pilníkem, jeden konektor z propojovacího kablíku dodaného s vysílačovým modulem jsem ustřihl, a konce kablíků připájel ke konektoru.

image

Bohužel se při zaklapávání víka vysílače ukázalo, že tento konektor je s vývody a kablíky "vyztuženými" smršťovací bužírkou moc vysoký. Až teď jsem pochopil fotky instalací, kde jsou kablíky připájeny "do vingle". To budu muset předělat.

Patici antény s připojeným koaxiálem jsem chtěl protáhnout trubkou po původní anténě tak, jak jsem to viděl na fotkách, ale "můj" šestihran je větší a do trubky se nevejde. Proto jsem anténu umístil vedle původní do vyvrtaného otvoru.

Instalace přijímače do modelu byla jednoduchá. Vytahat kablíky ze starého Rexe a nastrkat je do nového přijímače. Anténky zatím vystrčím jednoduše štěrbinou pod kabinkou. Ještě spárovat a hurá ven otestovat.

image

Bohužel venku bylo zrovna dnes hodně nevlídno. Drobný déšť, všude čvachta a hlavně málo světla. Na letišti mi s každým došlápnutím do promočené louky teče do bot. Ale zrovna skoro neprší a tak zkouším kluz nad zemí a potom lehké hody do sedmi osmi metrů. Rádio funguje a tak se do hodu více opírám a letím co nejdál. Když model skoro nevidím, protože je šero jak večer, otáčím a v přízemním letu se vracím. Vše funguje. Začíná pršet. Balím.

Doma jsem odměřil na mapy.cz vzdálenosti. Letěl jsem nejdál 350 m. Nad zemí s házedlem o moc dál nelétám.

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk