¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

E55stálý odkaz / permalink

13.12.2018

Silnice E55. Všichni ji znají ze zpráv v televizi, roky se objevovaly v televizi zástupy prostitutek postávající okolo této silnice. Já, když jedu někam autem, prakticky vždycky po ní kousek jedu. Uvědomil jsem si, že vlastně nevím, odkud a kam ta silnice vede. Vím jen, že je "evropská", že po ní jedu na sever do Drážďan a na jih při cestě na dovolenou. Víte kde E55 na severu začíná a kde na jihu končí?

Když jsem kouknul do mapy, byl jsem překvapen.

image

Z Prahy na sever vede E55 po dálnici D8 přes Středohoří do Ústí nad Labem a od Ústí nad Labem až na hranice Německa. Tady se napojí na A17 do Drážďan, z Drážďan po A13 do Berlína, okolo Berlína po A10, dál po A24 a A19 do Rostocku. Trajektem do Dánska. Vede přes Kodaň a končí v přístavu Helsingor, odkud se dá trajektem přeplout do Švédska.

Z Prahy na jih vede kus po dálnici D1 na Brno, ze které brzy odbočí na jih po silnici č.3 na Benešovv. Potom po kousek po dálnici D3 kolem Tábora a Veselí nad Lužnicí, přes České Budějovice a přes Kaplice na hranice. V Rakousku vede po B310, před Lincem se napojí na dálnici A7, přes Linec a za ním dál po dálnici A1 do Salzburgu. Zde se napojí na A10 a jde do Villachu. Dálnice A2 přivede E55 k hranicím s Itálií. Zde pokračuje po dálnici A23 do Udine, za Udine pokračuje po A4 až do Benátek. Potom pokračuje po východním pobřeží Itálie po SS309 do Raveny, za kterou se napojí na A14, po ní do Bari, kde pokračuje po SS16, ve Fasaně se napojí na SS379 a v Brindisi končí trajektem do Řecka. Zde začíná ve městě Igoumenitsa a končí ve městě Kalamata.

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk