¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

To mě zase dostalostálý odkaz / permalink

04.06.2014

Pod mým filmečkem na YouTube se objevil komentář:

Fred Hill (před 4 hodinami):
A year and a half ago I watched this video at the same time I decided to take my first glider flight. I've continued to glide ever since and I have to say, this beautiful film continues to capture the essence of gliding for me. It's exhilarating, fun, wonderful and totally accessible. I mean, where else would you want to be?I hope it inspires more people to take up flying. Nice one Libor!

V překladu asi:
Před rokem a půl jsem koukal na tohle video a ve stejné době jsem se rozhodl svézt se poprvé ve větroni. Od té doby jsem v létání pokračoval a musím říct, že tento krásný film zachycuje podstatu létání. Je to vzrušující, zábavné, úžasné, dostupné. Doufám, že to inspiruje další lidi, aby se dali na plachtařinu. Pěkné Libore!

Hezky se to čte! image Občas dostávám maily v podobném duchu a říkám si potom, že stály za to ty peníze, které jsem za ta léta, co se učím dělat takové filmečky, vyházel na nákup techniky i ty hodiny prosezené u počítače při vymýšlení, co s natočeným materiálem. A je to potom i motorem, když se mi nechce běhat někde s kamerou jako pošuk a raději bych si užíval situace jako ostatní, jen koukal, poslouchal a vedl hovory, bez černých myšlenek na to, že doma budu muset natočený materiál nějak zpracovat a že budu třeba několik měsíců čelit otázkám: "A kdy už to doděláš, jak jsi nás tenkrát natáčel?!"

Dnes na tom filmečku vidím plno chyb, zvlášť když to srovnám s prací lidí, kteří filmařské řemeslo dělají profesionálně nebo jsou totální nadšenci, kteří ničim jiným nežijí. Dělám to z nadšení pro létání a mám radost, když to někoho inspiruje, třeba jako Freda. Proto mám v titulku webu:

Jsem přesvědčen, že velká část národa je v svém nitru velmi vzdálena letectví a že proto nesmíme umdlévat v boji za tuto ideu, že se musíme pokusit o vniknutí do takových vrstev, abychom je přilákali, zkrátka abychom to řekli letecky: musíme je "přivésti do obrátek". J.Hauser, 1938 image

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk