¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Jindřich Jakeš

Členové Leteckého klubu Teplice

Piper Pawneestálý odkaz / permalink

10.08.2009

Vypravil jsem se v podvečer na naše letiště na opakovaný zálet Jindrova nového modelu - Stuky.

image

Odešla ale svíčka a tak Stuka putovala zpátky do hangáru. V hangáru ale stojí další zajímavý eroplán! A tak je na plochu vytažen Piper Pawnee.

image

Čtyřtaktní motor po nahození příjemně brblá. Letadlo startuje z trávy na poloviční plyn a ve vzduchu mu polovišní plyn sluší také nejvíc. Model se ve vzduchu jeví jako větší, než ve skutečnosti je (dvoumetrovka). Je to asi tím, že letí pomaleji, realističtěji. Prostě letový projev většího modelu. Model v sestupném letu krásně hučí. Vzpěry na křidlech ho nenechají rozjet ani v opravdu strmém sestupu. Přistát se dá na pětníku. Model jde s vysunutými vztlaky (45 stupňů) pěkně pomalu.

image

image

Je to Piper Pawnee 40 od Hangar 9, rozpětí 2 metry. Model vypadá na zemi i ve vzduchu pěkně. Jen podvozek se jeví trochu poddiemzovaný. Jako kdyby byl vyrobený z hliníkových pletacích jehlic - bláto. Dvoutaktní motor by asi také dojem z modelu kazil. A možná by to chtělo do kabiny pilota!

Já si pamatuji, že jsem miodel kdysi viděl na továrním videu zde: Hangar 9 - Piper Pawnee. Pilot se tady snaží ukázat, že model "zalétá i akrobacii", ale přednost tohoto modelu vidím spíše v tom, že to je model na "takové to podvečerní pohodové polétání".

Doporučuji tento model na relaxační polétání. Honzo! Honzo Blecho! Dodělej to éro! Stojí to za to! image

(zveřejněno na stránce Jindřich Jakeš)

print tisk