¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co dělám?

Moje záliby, co dělám, ...

Více místa!stálý odkaz / permalink

08.11.2008

Už dlouho mi je dílna těsná. Trupy mých letadel jsou o kousek delší než dříve, křídla jsou o něco delší než dříve a manipulace s částmi modelů uvnitř dílny se stala prakticky nemožnou. A krámů v dílně taky přibylo.

Rozhodl jsem se s tím něco udělat. Pod dojmem ze slov mého syna: "Tatínku, mysli na to, že jednou umřeš a já budu muset všechny ty věci nosit do popelnice" a pod tlakem potřeby vyzískat místo pro delší pracovní desku, jsem se rozhodl pro revoluci.

Polovinu jedné stěny v dílně zabírají od země až po strop skříňky za starého kancelářského nábytku. Když získám prostor mezi spodními a horními skříňkami, budu mít rázem místo pro třímetrovou pracovní desku. Co ale se všemi těmi věcmi, co jsou uvnitř? Ve skříňkách se na ně nepráší a jsou dobře dostupné. Prostě se musí nemilosrdně probrat! Zavařovací sklenice zdecimovat na polovinu pro mě problém není image, ale s jinými věcmi už problém mám, Věci, které přijdou na dení světlo "jednou za uherský rok", jako je třeba nafukovací matrace nebo badminton, ty prostě uložím víc na těsno. Potom jsou věci, které jsme použili naposledy před lety a některé dokonce před "desítkami let" - jako třeba přilba, se kterou jsem skákal na rogalu! Vyhodit, vyhodi, vyhodit. Opravdu není jiná cesta.

Věci jsem ze skříněk vytahal a nemilosrdně profiltroval. Při rozebírání stěny jsem narazil na nečekaný problém. Spodní skříňky se soklem, které měly zůstat pod novou pracovní deskou, se ukázaly jako jeden díl vysoký přes metr a půl. Dvě skříňky na sobě s průběžmými bočnicemi image Pilka šukačka to vyřešila za chvilku. Jen jsem ji musel v těch hromadách věci najít. Zajel jsem do OBI, koupil bytelné konzoly a teď mám nad místem pro novou pracovní desku police.

Konečně mohu na stůl položit křídla, aniž bych musel jejich konce vytáčet mimo stůl, konečně mohu na stole manipulovat s trupem větroně, aniž bych musel sundavat ocasky. Když chci část modelu otočit, tak stejně musím ze dveří ven a potom zpátky do dílny, ale to už je moucha. Co bych chtěl - v paneláku!

(zveřejněno na stránce Co dělám?)

print tisk