¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Výběr vysílačestálý odkaz / permalink

12.02.2007

Před nákupem vysílače se zamyslete, co vlastně potřebujete. Vysílač se kupuje na několik let. Je to nejdražší součást soupravy. O to víc mrzí, když si koupíte něco jiného, než jste chtěli nebo potřebovali.

O výběru rádia je širší úvaha na stránce Kupování rádia. Je určena hlavně těm, co si kupují první rádio. Viz také Laďas - Počítačové vysílače.

Recenzestálý odkaz / permalink

25.07.2004

Příležitostí k získání informací o rádiu, které si chcete koupit jsou recenze. Recenze se zpravidla objevují u vysílačů přicházejících na trh.

Recenze vysílačů v časopisechstálý odkaz / permalink
25.07.2004

Recenze vysílačů v našich časopisech čas od času vychází. Bohužel u počítačových rádií je prostor časopisu poměrně malý.

Recenze vysílačů na internetustálý odkaz / permalink
25.07.2004

Recenze na internetu mají výhodu v tom, že snadněji najdete recenzi i staršího modelu rádia. Nevýhodou je veliký rozdíl v kvalitě jednotlivých recenzí a je tedy třeba dobře zvážit schopnosti autora recenze.

Bohužel je většina recenzí v angličtině.

Recenze rádií, modelů, spalovacích motorů ... image anglicky

Počet kanálů - pozor na to!stálý odkaz / permalink

15.11.2007

Pokud je pro vás počet kanálů při výběru vysílače opravdu důležitý - vysílač bude ovládat model se spoustou ovládaných prvků, dejte si pozor, kolik kanálů vámi zamýšlený vysílač opravdu umí!

Některé vysílače umí jiný počet kanálů při modulaci PPM a jiný při modulaci PCM! Viz například mc-22s . Prodejci samozřejmě uvádí ten vyšší počet kanálů.

Nebo je rádio třeba 9 kanálové, ale ten 9 kanál není proporcionální. Dá se použít třeba jen na spínání světel nebo podvozek.

Výběr vysílače pro pásmo 2.4 GHzstálý odkaz / permalink

12.05.2009

Pokud budete pořizovat vysílač pro pásmo 2.4 GHz, zvažujte nejen vlastnosti vysílače a reference jeho uživatelů, ale zjistěte si také, jaké příslušenství a za jaké ceny budete v budoucnu kupovat.

Systémy pro pásmo 2,4 GHz jednotlivých výrobců vysílačů nejsou totiž vzájemně kompatibilní! Není to tak, že jste si k drahému vysílači koupili do malého modelu levný přijímač od jiného výrobce. Jakmile se rozhodnete pro nějakou značku, budete muset kupovat jen její přijímače!

(zveřejněno na stránce Vysílače)

print tisk