¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Zálet s INAV 4.1 [2]stálý odkaz / permalink

10.05.2022

[19.4.2022]

Doma jsem přemýšlel, proč mi letadlo v navigačních modech nelítá. Porovnával jsem svoje nastavení INAV s verzí 2.5 a teď ve 4.1, přišel jsem na jednu možná podstatnou věc.

image

V minulém nastavení jsem vypínal kompas. Udělal jsem to proto, protože to bylo doporučení. Podle těchto doporučení má kompas význam u kopter, ne u plošníků. U plošníků se nasměrování odvodí od směru pohybu, plošník ve vzduchu nestojí a neotáčí se na místě, kompas není třeba. Teď ho mám zapnutý a možná nefunguje správně, vypnu ho.

Kompas jsem v nastavení vypnul, jdu na louku a opakuji pokusy.

Nejdříve kroužení, vyčkávání na místě. Chová se to stejně, hned po přepnutí jde letadlo do spirály a k zemi. V režimu RTH letadlo letí někam do pryč. Jdu po deseti minutách domů. Přemýšlet.

Napadá mě, jestli nemá systém flight kontroleru problém se řízením letadla jako takovým. Napadlo mě to proto, protože jsem si vzpomněl, jak velké zatáčky ve stabilizovaných režimech letadlo letí a uvědomil jsem si, že na jednu stranu letadlo zatáčí mnohem méně. Třeba proto letadlo letí v automatickém režimu letu pryč, i když se má vracet ke mě, protože nedokáže zatočit!

(zveřejněno na stránce Údržba)

print tisk