¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Aku přijímače stďż˝lďż˝ odkaz / permalink

27.02.2007

Akumulátor přijímače pro Long Shota by měl mít cca 30g. A musí být dost malý, aby šel protáhnout prostorem kde je přijímač do špice.

Akupack 350 mAh stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
27.02.2007

Akumulátor 650 mAh, se kterým jsem původně do Long Shota počítal, je příliš těžký a hlavně moc velký. Čtyři AAA články prostě do špičky modelu nedostanu. Jsou moc dlouhé.

Na netu jsem zjistil, že dost lidí používá články KAN 350 mAh. To jsou 2/3 AAA NiMH a váhově by se akupack měl vejít do zadaných 30 g.

V mé místní prodejně však tyto články nemají a nabízí mi články GP více jak dvojnásobně drahé. Podívám se, kde se dá koupit něco jiného.

Zpátky na stromy stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
28.02.2007

Akumulátor KAN 350 mAh jsem nikde nesehnal. Chci-li mít baterky do víkendu v modelu, musím zpátky do místní prodejny, kde jsem včera pohrdl články GP.

V prodejně není bohužel krabička s články, které jsem si včera prohlížel, k nalezení. Jiný prodavač se snažil, ale vše marno. Zítra tam musím znova. Snad se krabička najde! Stejně potřebuji ještě jeden bowden.

Menší akumulátor stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
02.03.2007

V místní prodejně jsem si nechal vyrobit nový akumulátor.

image

Je to čtyřčlánek NiMH 330 mAh. Aby se mi dobře do špice soukal, je rozdělen na dva a dva články. Váží 30 g.

Výdrž akumulátoru stďż˝lďż˝ odkaz / permalink
17.04.2007

Po několika hodinách létání jsem zjistil, že akumulátor vydrží napájet 4 serva v modelu 1 hodinu.

Tuto dobu není radno přetahovat. Jakmile totiž dojde k poklesu napětí, jedno nebo dvě serva vyjedou do krajní polohy a jejich odběr stáhne napětí dolů. Rádio okamžitě a náhle zmrtví a už se nevzpamatuje!

(zveřejněno na stránce Ovládání modelu)