¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

GoPro HD Hero ve vodě

GoPro HD Hero

Ve voděstálý odkaz / permalink

07.07.2015

Ke kameře lze přikoupit držák zvaný "bobber". O nákupu třeba zde: BIG Accessory Kit. Extrémní vedra mě přivedly k myšlence vyzkoušet si bobber ve vodě.

Bobber se dobře drží, kameru lze dostatečně vyklopit do různých úhlů, když vám držák z ruky vypadne, kamera zůstane plavat těsně pod hladinou a nad hladinou kouká dobře viditelný žlutý bobber. K bobberu je ještě poutko kolem zápěstí.

Možnost vzít kameru do vody vybízí k blbnutí, já jsem si dal za úkol zkusit zachytit běžné plavání. Ve dvou lidech by to asi šlo udělat lépe, já jsem si musel nějak pomoci sám. Kameru jsem držel v natažené ruce před sebou, zkoušel jsem pohled zpod hladiny, zponad hladiny i pohled střídavý sledující nádech a ponoření pod vodu. Dá se tak vytvořit záběr použitelný do nějakého filmečku od vody.

Druhým nápadem bylo nechat plavat kameru na hladině a zkusit se třeba potopit. Kamera plave vzhůru nohama, bober je u hladiny a kamera na něm "visí". Jakmile jsem kameru pustil, začala se otáčet kolem svislé osy a nebylo prakticky možné, abych se udržel v záběru. Na to asi musí být opravdu dva!

Přemýšlel jsem ještě, zda by nebylo možné použít držák na hlavu, ruku nebo hrudní držák, ale žádné smysluplné použití / záběr jsem nevymyslel.

Kamera uzavřená ve vodotěsném pouzdru je značně fyzicky odolná, nabízí se tak možnost dát ji do ruky dětem při jejich hrách nejen u vody.

Použitý držák je to žluté na této fotce:

image

(zveřejněno na stránce GoPro HD Hero ve vodě)

print tisk