image

GoPro HD Hero ve vodě

Ve voděstálý odkaz / permalink

06.07.2015

Kamera se prodává s vodotěsným pouzdrem.

image

Kamera i ve vodotěsném pouzdru není o moc větší než bez pouzdra. Ovládání kamery probíhá tlačítky na povrchu poudra. Pouzdro kameru dobře chrání v dešti na autě nebo na kole, Vodotěsné pouzdro bez problému těsní, takže je možné kameru vzít bez obav pod vodu. Výrobce deklaruje těsnost do hloubky 40 metrů.

Pouzdro funguje také jako mechanická ochrana kamery, třeba při pádu na kole. Vyzkoušel jsem to už několikrát, kamera v pouzdru přežila i "jízdu" po zemi po asfaltu šumavské silnice, odštípl se kus zámku a roh krytu čočky asfalt o nějaký milimetr obrousil, ale kamera je netknutá. V některých aplikacích může být na škodu celková hmotnost kamery a pouzdra. Váha ukázala hmotnost kamery 74g, v pouzdru 136g, to je skoro dvojnásobek.

Kamera má v čisté vodě dobrý obraz, to ukazuje následující video.

Záběry z mé nové ponorky Nautilusstálý odkaz / permalink

23.04.2014

Novinkou je pro mne možnost filmovat s GoPro pod vodou. Hned jsem to šel vyzkoušet a tohle je výsledek:

Záběry pod vodou vychází ostré a nezkreslené. Na tom má zásluhu nově navržené ploché sklíčko vodotěsného pouzdra před objektivem.

Poznámka: Někde v nějaké diskuzi jsem se dočetl, že kameru lze ovládat přes wi-fi i pod vodou. Není tomu tak, rádiové vlny těchto vysokých frekvencí vodou nepronikají.

Ve voděstálý odkaz / permalink

07.07.2015

Ke kameře lze přikoupit držák zvaný "bobber". O nákupu třeba zde: BIG Accessory Kit. Extrémní vedra mě přivedly k myšlence vyzkoušet si bobber ve vodě.

Bobber se dobře drží, kameru lze dostatečně vyklopit do různých úhlů, když vám držák z ruky vypadne, kamera zůstane plavat těsně pod hladinou a nad hladinou kouká dobře viditelný žlutý bobber. K bobberu je ještě poutko kolem zápěstí.

Možnost vzít kameru do vody vybízí k blbnutí, já jsem si dal za úkol zkusit zachytit běžné plavání. Ve dvou lidech by to asi šlo udělat lépe, já jsem si musel nějak pomoci sám. Kameru jsem držel v natažené ruce před sebou, zkoušel jsem pohled zpod hladiny, zponad hladiny i pohled střídavý sledující nádech a ponoření pod vodu. Dá se tak vytvořit záběr použitelný do nějakého filmečku od vody.

Druhým nápadem bylo nechat plavat kameru na hladině a zkusit se třeba potopit. Kamera plave vzhůru nohama, bober je u hladiny a kamera na něm "visí". Jakmile jsem kameru pustil, začala se otáčet kolem svislé osy a nebylo prakticky možné, abych se udržel v záběru. Na to asi musí být opravdu dva!

Přemýšlel jsem ještě, zda by nebylo možné použít držák na hlavu, ruku nebo hrudní držák, ale žádné smysluplné použití / záběr jsem nevymyslel.

Kamera uzavřená ve vodotěsném pouzdru je značně fyzicky odolná, nabízí se tak možnost dát ji do ruky dětem při jejich hrách nejen u vody.

Použitý držák je to žluté na této fotce:

image


předchozí stránka imageGoPro HD Hero - VlastnostiUdělátka pro GoProimage následující stránka