¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Na letišti

Sony FDR AX700

Na slowmotion jinakstálý odkaz / permalink

29.12.2019

Pořád mi vrtalo hlavou, jak je možné, že když zpomalím video na čtvrtinu a měly by vycházet celé snímky, vidím v obraze drobná máznutí nebo trhnutí a má na výsledný obraz vliv nastavení volby Time remaping. Žádné snímky by se přeci neměly vynechávat ani dopočítávat! Zpomalení záznamu pořízeného 120 fps na čtvrtinu dává snímkovou frekvenci 30 fps! Při zkoumání možností jak video zpomalit jsem přišel i na možnost zdrojový záběr interpretovat s jinou snímkovou frekvencí.

Udělal jsem si kopii zdrojového klipu a v kontextovém menu na klipu jsem si našel vobu Interpret Footage. Uvědomil jsem si, že záznam není pořízen se snímkovou frekvencí 120 ale 119.88. Proč je ve filmovém světě zavedeno toto podivné číslo nevím. Našel jsem si jeho ekvivalent pro snímkovou frekvenci 30, to je 29.97. A toto číslo jsem nastavil ve střižně do nastavení interpret footage. Klip se natáhl na čtyřnásobek a výsledek jsem sem dal celý neupravený.

Když jsem ten čtyřminutový záznam shlédl pozorně celý, nenašel jsem v něm jediný záškub nebo snímek vytvořený či upravený střižnou, vidím v něm jen vady způsobené zaváháním ostřící automatiky kamery a mojí rozklepanou rukou. Takže tohle je cesta, jak záběr zpomalit a nevnést do něj nějaké další vady, nepokazit si ho.

(zveřejněno na stránce Na letišti)

print tisk