¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Co je tady o videu nového

Video

Levné akumulátory z Čínystálý odkaz / permalink

22.02.2020

Když se člověk začne více věnovat natáčení videa, záhy narazí na potřebu mít ke své kameře více akumulátorů. Velké profi kamery mají velké akumulátory, které umožňují pracovat v terénu několik hodin, malé amatérské kamery nebo fotoaparáty mají kvůli váze akumulátory menší a i když dokážou na jednu baterku natočit třeba hodinu záznamu, na celodenní natáčení, kdy je kamera hodiny v pohotovosti, jeden akumulátor nestačí.

image

Tak si každý, kdo to s prací s kamerou myslí jenom trochu vážně, pořizuje náhradní akumulátor. Pořídit druhý akumulátor ke kapesnímu fotoaparátu není problém, ale větší akumulátor k velkému foťáku nebo kameře to už je darda. Tisícovka, dvě, tři, i více! Bavíme se o originálních akumulátorech prodávaných pod značkou výrobce kamery. V našich obchodech se nabízí i neznačkové alumulátory, jsou oproti značkovým levnější zhruba o třetinu.

Pohled do čínských eshopů ukazuje ceny akumulátorů pětinové! To už je dost ušetřených peněz! image První otázkou je, zda bude v Číně koupený akumulátor ve vašem přístroji fungovat. Akumulátor není jen několik spojených článků a kontakty, uvnitř pouzdra je ještě destička s elektronikou. Ale akumulátory z Číny v kameře fungují, jsou bez problému kompatibilní. Nákupem akumulátorů v Číně se dá ušetřit mnoho set korun.

Čím se čínské akumulátory liší od akumulátorů dodávaných výrobcem vaší kamery poznáte v zimě. Zatím, co originál akumulátor bude i v teplotách kolem nuly živit kameru stejně dlouhou dobu jako v létě, čínský akumulátor vám nečekaně vypoví službu. Na originál baterku natočíte třeba hodinu, čínská baterka bude po dvaceti minutách vybitá. Rozdíl mezi drahou a levnou baterkou je v kvalitě článků uvnitř. V kvalitním akumulátoru jsou tvrdší články, články s menším vnitřním odporem, u kterých se napětí i za nízké teploty drží na dostatečné úrovni. U méně kvalitního článku napětí v chladu nedrží a kamera vyhodnotí akumulátor jako vybitý.

Rozdíl mezi kvalitním a méně kvalitním akumulátorem je také v životnosti. Čínské aku druhou sezonu vyřadíte, originál akumulátor vám bude sloužit několik sezon. Je dobré mít tyto věci na paměti, když koukáte na cenovku akumulátoru.

(zveřejněno na stránce Co je tady o videu nového)

print tisk