image

Létání

Dnes by to bylo na Rané superstálý odkaz / permalink

15.09.2007

Jsem trochu naštvaný. Několik týdnů čekám na příznivý (a pořádný) vátr na Ranou. A dnes, když je hezky a fouká pořádný severozápad, tak nikam nejedu.

Doufám, že se takového víkendu ještě letos dočkám.

Už se to blíží!stálý odkaz / permalink

10.10.2007

Už tento pátek bude na Rané podzimní slet větroňářů. Koukal jsem v televizi na předpověď počasí a začínám být mírně optimistický.

Nejen že snad nebude deštivý víkend, ale vypadá to, že by mohlo i foukat na svah! Jdu nabíjet baterky.

Nabito, nakoupeno, sbaleno ...stálý odkaz / permalink

11.10.2007

Zítra dopoledne vyrážím na podzimní slet větroňářů na Rané.

Už mám nabito, nakoupeno nějaké jídlo a pokroutky na večer v klubovně (i tu lahvičku pro zahřátí) a teď ještě balím. Určitě si přibalím něco teplého na sebe!

Předpověď počasí na nejbližší tři dny ja zase o něco optimističtější. Alespoň chvilku by mělo foukat od severozápadu a to by bylo ideální na svah. Ještě by mohl vítr odfouknout ten zákal, aby ti co přijedou zdaleka taky něco viděli!

Podzimní Raná - pátek stálý odkaz / permalink

12.10.2007

Podzimní Raná 2007

Jedu na Ranou na slet. Než jsem nanosil věci do auta, než jsem si ke kamarádovi zajel pro klíč od chatky a než jsem se vymotal z Teplic, tak bylo jedenáct.

Když vyjíždím na kopec nad Teplicemi a otevírá se mi pohled na Středohoří, není to moc optimistický pohled. Za Krušnými horami vzniká vlnové proudění. Nad horami napravo i nad Středohořím nalevo jsou pásy černočerných mraků.

Když přejíždím Středohoří, kupodivu z nebe nic nepadá. A nad rovinou kolem Loun už je jen vysoká oblačnost. Slunce nesvítí, ale létat se bude.

image

K bráně letiště přijíždím před třičtvrtě na dvanáct a před závorou vidím stát auta s Trutnovskou značkou. Na letišti není živáčka. Je mi to divné, protože kluci z Lipenců říkali, že vyrazí ráno. Ale vzpomněl jsem si, co musí všechno naložit a tak přijedou později.

Na ploše potkávám osádku automobilů - modeláři z Hostinného. Ptám se, zda už hledali nějakého strážného, ale na letišti prý není ani noha. V duchu si říkám to nám ta organizace pěkně začíná a doluji z telefonu čísla kluků, abych se dozvěděl kde jim je konec. Mezitím ještě volám kamarádovi a ten mi radí, jak otevřít bránu. Tak se dostáváme alespoň na plochu. Lipenečtí tvrdí, že už to mají jen kousek.

image
Kluci z Bolatic už jsou tady taky a Lipenečtí taky. Pomalu se to sjíždí. Zase se vidím se starými známými i s lidmi, které jsem doteď znal jen po internetu.
image

Za chvilku se z útrob aut a přepravních beden vylouply první větroně a vlečné stroje.

image

Petr Stejskal všechny obíhá a obzjišťuje, zda platí dříve nehlášené kanály. Budeme je mít u správcové Rané zablokovány pro sebe.


imageS optimismem jde vše lépe Podzimní Raná - Na svahu image