image

DJI Mavic Air 2stálý odkaz / permalink

20.05.2021

DJI mavic Air 2 byl firmou DJI představen v dubnu 2020. Bylo to v době velmi turbulentní, protože se chystala nová regulace (viz Letecké modelářství a právo od roku 2021) a nejistota, jak se regulace provozování dronů bude vyvíjet, trvá dál.

image

Potencionální kupec tak musí zvažovat, zda nemá nákup dronu odložit na dobu, kdy bude situace jasnější a hlavně kdy budou výrobci dodávat certifikované drony opatřené příslušnými štítky s označením tříd. Novopečený majitel dronu se koupí dronu bez štítku vystavuje nebezpečí budoucího většího omezení míst, kde lze s dronem létat. Mluví se o tom, že by DJI jako velký hráč na trhu docílil zpětné certifikace a oštítkování již prodaných dronů, ale to už je velká spekulace. Je dobré vědět a pamatovat si, že tuto nejistotu způsobují zákonodárci EU, že je to důsledek lobbistického tlaku komerčních subjektů na politiky EU i vlád jednotlivých států.

Když se i přesto rozhodnete pro koupi dronu teď, budete stát před otázkou, který dron vybrat. Já jsem vybíral z typů DJI, uživatelská zkušenost s jejich výrobky je dobrá. K mání v přijatelném cenovém rozsahu byly typy:

 • DJI Mavic Mini 2
 • DJI Mavic Air 2
 • DJI Mavic 2 Pro

Mini je opravdu maličký a lehký, lze s ním létat nenápadněji, ale já hodnotil hlavně obrazový výkon těchto strojů. Dlužno dodat, že půlka recenzí se fakticky obrazovou kvalitou nezabývá a ty, které se jí zabývají, nejsou moc přesvědčivé. Je třeba hledat recenze fotografů a filmařů. Drony se liší velikostí čipu kamery a datovým tokem záznamu videa a na fotografiích a videu je to znát. Mini mě kvalitou výstupu nepřesvědčil a vyšší kvalita u Pro už byla za moc peněz. Tak jsem vybral DJI Mavic Air 2.


dál: Zkušenosti z provozu


přehled kapitol:

 1. DJI Mavic Air 2
 2. Zkušenosti z provozu
 3. Fotografie 360
 4. Akumulátory
 5. Litchi
 6. Dronelink
 7. Ukázky
 8. Pro inspiraci

(zveřejněno v rubrice Fotografie a video | Fotografie)