¦ Kontakt ¦ Hledat image

Podzimní Raná 2014stálý odkaz / permalink

02.09.2014
Scale glider meeting Rana autumn 2014

Ve dnech 10. až 12. října 2014 se koná 9. ročník akce Podzimní Raná - podzimní setkání pilotů maket a polomaket větroňů a pilotů vlečných letadel na Rané. Akce se koná za podpory Aeroklubu Raná, v areálu aeroklubu, na jeho letišti a na svazích kopce Raná.

Pozvánka na Podzimní Ranoustálý odkaz / permalink

25.09.2014


Setkání příznivců RC maket a polomaket větroňů na Rané
Scale glider meeting - Rana autumn 2014
10.-12.10.2014

Po deváté se v říjnu sejdeme my modeláři provozující makety a polomakety větroňů a vlečné stroje na letišti Raná u Loun. Létat se bude od pátku do neděle. Podle podmínek a zájmu se budou na travnaté ploše letiště létat aerovleky a když bude příznivě foukat, tak se bude létat i na svazích Rané.

Uvidíte: Piper J3 Cub , VSB-66 Orlice , Pilatus PC-6 , Piper Pawnee , ASW 15 , DG 800 , Scott Viking , Citabria , LF-109 Pionýr , ...

Na akci létáte na vlastní odpovědnost. Předpokládá se, že jste pojištění za škody způsobené provozem modelu. Při přihlašování nezapomeňte uvést svoje jméno, číslo kanálu, pokud nelétáte na 2.4G a na které dny plánujete účast (pá, so, ne). Také požadavek na blokaci postele v ubytovacích prostorách aeroklubu.

Brána letiště se v pátek trvale otevře až ve 14 hodin. Stravování v hospodě bude od pátku od 19. hodiny. Pokud někdo přijede dříve, může jít létat na svah.

Program
pátek:ubytování, volné létání
sobota: aerovleky na ploše letiště a svahové létání na kopci, večer posezení v klubovně, promítání, točené pivo.
neděle: létání podobně jako v sobotu

V pásmu 35 a 40 Mhz se bude létat v párech. Ti, co mají stejný kanál se sami budou hlídat a střídat v létání. Kanály budou uvedeny na ploše letiště na tabuli. Prostor letiště je pro létání s modely více než dostatečný, několik set metrů trávy pro bezpečné přistání. Při severozápadním větru je možné svahové létání na cvičné louce na úpatí kopce vhodné i pro ty, kteří ještě létání se svým větroněm na svahu nezkoušeli. Hangárování modelů na učebně, nebo v hangáru aeroklubu.

Provoz na ploše letiště Raná bude koordinován s řídícím létání (služba AFIS).

Ubytování

Nocleh je možný v dřevěné nevytápěné společné ložnici ve vlastních spacácích, v apartmánech ve zděné budově, ve vlastním stanu nebo karavanu. Ceny viz Poplatky.

Možná bude v noci zima (mráz!), takže do dřeváku teplé oblečení a spacáky! Také na létání si vezměte dobré boty! V neděli bývá dopoledne tradičně jinovatka image

Stravování

Od pátku od večera do neděle oběda je zajištěno stravování v klubovně (hotovky, +pivo, limo, ...) Jinak stravování z vlastních zásob nebo v restauraci ve vesnici.

Startovné

Startovné se vybere jen pro pokrytí nákladů na sekání plochy, vlekaři budou placeni přímo větroňáři. Připravte si dvacetikoruny. Před startem hodíte vlekaři minci do kapsy. Na svahu se bude létat podle podmínek stanovených správcem kopce. Viz Ranská hora

Viz také:

Kdo jste ještě nezkusil létání na svahu, neváhejte a přijeďte

A kdo se se svým krásným modelem bojí na svah, má jedinečnou příležitost si to vyzkoušet a využít přítomnosti zkušenějších.

Poplatkystálý odkaz / permalink

09.10.2014

pobyt cena
[Kč/noc]
poplatek za pobyt v areálu
[Kč/noc]
poplatek celkem
[Kč/noc]
postel ve dřeváku 6045105
osoba ve vlastním přívěsu, stanu 404585
postel v apartmánu 250   250

poplatek cena [Kč]
startovné25
1 vlek20

Startovné bude použito na uhrazení sekání plochy. Vlek se platí přímo vlekaři.

Uzavření registracestálý odkaz / permalink

09.10.2014

Půlnocí z 9. na 10.10. končí registrace na akci.

Přihlášeno je 60 pilotů, naplnila se tak kapacita akce.