image

V autěstálý odkaz / permalink

10.07.2015

V autě jsou modely ohroženy stejně jako při létání. Ulomit něco během přepravy v autě je snadné. A přepravované modely ubírají také komfort spolucestujícím.

Pokud berete své modely na dovolenou, je dobré si uložení celého nákladu promyslet předem, v klidu. Řešit uložení modelu až bezprostředně při odjezdu, kdy jsou všichni nervózní, to není dobrý začátek cesty. image

Ať už se jedná o dlouhou cestu na dovolenou nebo o cestu "za humna", která trvá chvilku, mělo by být v autě vše uloženo tak, aby to přežilo prudké zabrždění. Je nepříjmené, když vám kilový vysílač spadne ze zadní sedačky na odtokovku modelu zastrčeného mezi přední a zadní sedadla. A opravdu stačí jedno silnější zabrždění ve čtyřicítce padesátce! I věci vedle sebe položené na podlaze auta by měly být zajištěny proti vzájemnému pohybu, modely poskládané podél by měly být zajištěny tak, aby na vás v zatáčce nespadly. Lepší než gumová lana je použít popruhy, které nepruží.

Pokud se přeci jen něco přihodí a vy musíte prudce brzdit a vzadu za sebou slyšíte nějaké katastrofické zvuky, zastavte a škody zjišťujte až potom, neotáčejte se za jízdy a nerovnejte popadané věci za sebou. Zabráníte tak zbytečné nehodě se škodami mnohem vyššími, než jaké za sebou na svém nákladu zatím jen tušíte.

Vždy chvilku trvá, než se člověk naučí modely do auta skládat tak, aby se přepravou zbytečně neničily, tak, aby ostatním v autě co nejméně vadily. A taky aby si člověk zapamatoval, jak to tam vždycky naskládat stejně - stejně dobře. image

Pod střechoustálý odkaz / permalink

15.02.2008

Zajímavým místem pro převoz modelu v autě je pod střechou.

image

Stačí natáhnout mezi rukojeti nade dveřmi gumy a na ně model položit. Já tak přepravuji modely na dovolenou. Pod střechou jsou modely dobře chráněny před poškozením.

Vše by mělo být zajištěno. Třeba taková hloupost, jako náhlé vypadnutí antény před řidičův obličej, může způsobit problém. Stačí umístit model do pytle.

Pozor na airbagystálý odkaz / permalink

12.07.2015

V autě vybaveném airbagy by se měl člověk při nakládání auta rozměrným nákladem zamyslet.

image

Dětská autosedačka je třeba výrobci aut řešena. Rozměrné modely naložené v autě od palubní desky až k víku kufru jsou pro airbagy podobnou překážkou. Modelářský náklad v interiéru auta může v případě nehody a vystřelení airbagů způsobit posádce problémy. Univerzální rada asi neexistuje.


imagePřeprava modelůV přepravní bedněimage