¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Otázky a odpovědi

Jak začít s létáním s rádiem řízenými modely

Jaké rádio by jste si vybral dnes?stálý odkaz / permalink

24.06.2006

? Ak by ste v súčastnej dobe sa mali znova rozhodnúť medzi kúpou RC súpravy Multiplex ROYAL evo 9 ( PPM ) a JR Propo PCM 9XII ( PPM, SPCM, ZPCM ), ktorému typu by ste dali prednosť?
Já jsem si Multiplex Evo9 vybíral v roce 2002. Od té doby se situace na trhu hodně změnila (2006). Výběr rádií s požadovanými funkcemi je širší a za příznivější ceny než před 4 lety. Za těch několik let používání tohoto vysílače jsem se ale přesvědčil, že pro mě volba MPX Evo9 byla dobrá volba a jsem s rádiem spokojen. Vyhovuje mi filozofie jeho programování a neměl jsem s ním žádné problémy.

Jediné, co bych uvítal, by bylo větší množství kanálů. U větroňů je třeba ovládat velké množství funkcí. Takže kdyby mi to finance umožňovaly, tak bych pořídil Evo12.

Co chybí jiným majitelům Eva je možnost přenosu PCM. Majitelé vrtulníků se potýkají s velkým množstvím zdrojů rušení a PCM je pro ně cesta, jak udělat řízení spolehlivější. Pokud bych se chtěl vrhnout na létání s vrtulníky, pořídil bych rádio s možností modulace PCM. Nejspíše některé od JR Propo (PCM 9XII?). Nemožnost provozu CPM je tedy pro mě u MPX Evo jedinou vadou na kráse.

Viz také Kupování rádia

(zveřejněno na stránce Otázky a odpovědi)

print tisk