¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Modelářské akce očima zpravodajů

Modelářské akce

Polétání s Jetystálý odkaz / permalink

21.05.2011

termín: 14.5.2011
pořadatel: Modelářský klub Severka Modelpark Suché, Pavel Štern
místo: Modelpark Suché

Setkání pilotů jetů, tedy modelů poháněných proudovými motory, je už v Modelparku Suché tradiční. Setkání je to neformální, spíše pracovní. Není to letecký den, ale pokoukání je to pěkné. Letos už přišlo i poměrně velké množství diváků.

Nové modely jsou zase o něco větší. Překvapilo mě to, když jsem při startu stál na dráze za modelem. Ty větší na plný plyn zvednou kamínky a prach z dráhy a hodí ho několik metrů za sebe. Vyklepával jsem vlasy i kameru. image Velikost modelů se projevuje ještě větším realismem letu.

Na realismu se hodně podepisuje i pohyb modelu po zemi, provedení pojíždění. Kdo si dal záležet a projel pěkně po dráze nebo po pojížděčce, byl odměněn uznáním kolegů i diváků. Kdo to odbyde a zahne někde daleko do trávy mimo dráhu nebo postrkuje model před vzletem do správného směru rukou, zbytečně kazí dojem ze svého jinak pěkného létání.

K vidění jsou vidět nejen jety, ale pravidelně tady létají kamarádi s "dvouplošníky" z první světové například. Ve filmu jsem se věnoval novým strojům (tedy alespoň pro mě novým): Radkovi Sukovi s Jas 39 Gripen, Petrovi Gubi s modelem Ultralighting a Jirkovi Písaříčkovi s L-39 Albatros, ale i na ostatní modely a létání jejich pilotů je krásné pokoukání. Škoda, že nebylo krapet lepší světlo. Plechová obloha filmování moc nepřeje. ale to je tady bohužel taky tradiční image

Zaujal mě postřeh Tomáše Ciniburka, který si všimnul, že piloti nepoužívají sluneční brýle. V Modelparku se létá proti slunci a i když je zataženo, tak obloha hodně "svítí". Možná to lze vydržet, lety jetů jsou relativně krátké.

Nejsem příznivcem ryčné hudby, která nutí lidi místo hovoru na sebe pokřikovat a která přehluší krásný zvuk motorů. Ale ozvučení mi chybělo, to když pan kolega komentoval pro přítomné dění na ploše a skoro si strhl hlasivky.

Jety na letišti Modelparku Suchéstálý odkaz / permalink
15.05.2011

Dnes (vlastně už včera) se na letišti ústeckého modelářského klubu konalo další setkání pilotů modelů poháněných proudovými motory - jetů.

image

Bylo příjemné počasí, byly k vidění nové krásné modely, přišlo se podívat docela dost lidí. Pokusil jsem se zachytit atmosféru akce na fotografiích.

ZDE KLIKNI -> G A L E R I E    F O T O G R A F I Í <- ZDE KLIKNI

Pokud se chcete podívat na fotografie ve větším rozlišení, můžete si stáhnout balík fotografií zde:    kolmanl_info_mpul_20110514.exe (cca 70MB)

Fotografie jsou připraveny pro promítání na HD LCD televizi nebo v počítači na větší monitor. Stáhněte si soubor do počítače a spusťte ho. Je to samorozbalovací archiv, počítač vám ve zvoleném adresáři vytvoří složku s fotografiemi. Promítejte buď v počítači, nebo fotografie nakopírujte na USB paměť, paměť zastrčte do slotu televizoru a promítejte v televizoru.

Prohlížejte v počítači s obrázky přes celý monitor. Pokud nemáte vlastní program pro promítání fotografií, použijte (ve Windows) třeba Prohlížeč obrázků a faxů. Klikněte na první fotografii pravým tlačítkem myši, zvolte Otevřít v programu a Prohlížeč Obrázků a faxů. V programu ťukněte na ikonku Spustit prezentaci nebo použijte klávesu F11.

Příprava fotografií, jejich výběr, úpravy a příprava jejich distribuce zabere hodně času. Pokud chcete vyjádřit svoji spokojenost, můžete tak udělat (nemusíte!) třeba zasláním malé částky na můj účet, například 50 Kč. Cenu si stanovte sami.
Bankovní spojení: 000000-0408349003/0800

Nouzové přistánístálý odkaz / permalink
16.05.2011

Jirkovi Pisaříčkovi se nevysouvala jedna noha hlavního podvozku a tak se rozhodl pro nouzové přistání na travnatý pás na břicho:

Perfektně provedené!

Jako přikovaný k zemistálý odkaz / permalink
24.02.2017

Ne vždy to je tak, že se nový model postaví na dráhu, přidá plyn a ono to letí. Evžen Kosej přivezl do Modelparku A10-ku s elektrickými dmychadly.

Nakonec kluci tu A10-ku letět přinutili.

Zvuk té elektriky je šílený! image

Model A-10 Thunderbolt už po dalších úpravách letěl a třeba ho uvidíme při stejné akci na podzim.

Zdeněk Hůlka s Aermacchistálý odkaz / permalink
29.05.2011

Nádherné přistání!

Kde se lze o akci ještě něco dozvědět

Polétání s Jety - reportáž zde
www.mkchlumec.cz - reportáž
picasaweb.google.com - fotografie

Akce není moc propagovaná, není stanoven žádný pevný program

(zveřejněno na stránce Modelářské akce očima zpravodajů)

print tisk