¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Yak 54 od RC Factory

Yak 54 od RC Factory

Baterkastálý odkaz / permalink

06.11.2016
image
Někdy zjara jsem u Jaka zlikvidoval baterku 3S 800 mAh. Kecal jsem se sousedem, který když jel okolo a viděl mě létat, tak se přišel podívat. Šlusnul jsem baterku v ruce, přehořel plíšek jednoho článku, co vyvádí elektrodu ven z pytlíku článku. image

image

Létal jsem potom s těžší baterkou 3S 1300 mAh, konektory jsem vyměnil za blbuvzdorné, ale pak už bylo počasí spíše na svah či do termiky a Jak visel v dílně na zdi. Minulý víkend jsem vzal Jaka po dlouhé době skoro za tmy ven, ale foukalo a z létání nic nebylo. Zdál se mi jen trochu líný.

Dneska a vlastně celý víkend je pošmourno, připadám si, jako kdyby tu byla polární noc, ale nefouká a tak je to ideální čas (sice jen čtyři nad nulou) pro protažení Jaka nad loukou. Hned po startu je ale jasné, že baterka má opravdu své dobré časy za sebou. Na plný plyn vytáhnu Jaka sotva do půlpřemetu, prakticky mohu letět než vodorovně a výšku získám jen letem pod úhlem sotva třicet stupňů. Spíše, než že bych si potrénoval, jsem se jen provětral. Ona ta baterka má za letošek hodně za sebou. Asi nejvíc jsem jí dal zabrat v hydroplánu, kde jsem ji několikrát domrtě vybil a s vybitou se snažil dojet s letadlem ke břehu. A ve filmovacím letadle dostala taky co proto.

Musím pořídit novou baterku!

(zveřejněno na stránce Létání s Yak 54 od RC Factory)

print tisk