¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Timberem

Timber

Je poněkud ošklivostálý odkaz / permalink

05.11.2018

Předpověď počasí je bídná a pohled z okna teď ráno optimistický není. Mrholí, světla moc není a lákavě na létání to nevypadá. Mokro, zima, viditelnost kolem pěti set metrů, základna mraků tak sto sto padesát metrů.

image

Máme sraz v osm U ploutviček. Jsem u rybníka první a hned vidím, že tady si nezalétáme. Hladina je o kus níže a přístupu k vodě brání jíl, do kterého se nohy boří. Jedeme na Márinku.

Na Márince je to v pohodě. Jsme tu o dvě stě metrů níže a nízká oblačnost tu není. A nemrholí tady! Okolo oprámu však sedí kolem dokola rybáři. Konflikt se ale nekoná. Nejezdíme s letadly kolem břehu a kolem jejich udic a ve vzduchu jim nevadíme.

image

Karel tu létá poprvé, je tu třeba dávat pozor na vysoké stromy, které jsou kolem celé vody. Nad hladinou je tak pro naše modely trochu méně místa a létání je opatrnější. Taky se nechce nikomu do vody, nemáme tu Honzu s jeho "rescue" člunem. Že by ale převrácené letadlo nebyl problém nám ukázal borec, který přijel, svlékl se, zaplaval si a odjel. Teplota vzduchu zrovna přelezla deset stupňů. image

image

Vylétali jsme všechny baterky, letadla jsme neutopili, můžeme spokojeně domů. A zase se ukázalo, že člověk nemá dát na pesimistické výjevy za oknem a má jít ven! image

(zveřejněno na stránce Létání s Timberem)

print tisk