¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Létání s Tilií

Tilia 25 plus od Rudy Vybírala

Ráno, než ostatní vstanoustálý odkaz / permalink

15.05.2017

Je sobota, přivstanu si, mohlo by být pěkné ráno. A skutečně! Slunce, bezvětří, kraj pod námi zalitý mlhou. Než ostatní vstanou, půjdu si zalétat v ranním oleji!

Jdu nad vesnici do svahu pod lesem. Mlha pod námi vystoupala o kousek výš, chci být nad ní. Pavel jel s letadlem dolů o několik desítek metrů níž, tam ale musí létat skrz díry v mlze! image Prošvihnul jsem okamžik, kdy na mlhu svítilo ranní slunce, hledal jsem doma boty. Závidím tak Pavlovi, který byl na místě v pravý čas.

Ale i teď to je krásné. Ještě pospávající kraj pode mnou, jen ptáci řvou a klidný svěží vzduch. Brouzdám s Tilií po obloze kam až dohlédnu, sleduji jak na ni dýchají ranním sluncem ohřátý kraj lesa nebo střechy domů, přemýšlím, co asi vidí kamera nahoře. Po patnácti dvaceti minutách slyším někde okolo sebe motor Pavlova modelu, ale nevidím ho. Najednou zacinká telefon v kapse, přišla SMS. Přistávám kvůli tomu. Pavlův model létá stále někde kolem mě a já vidím SMS: od Pavla! Lítá a ještě SMSkuje image Píše, že vyjel nahoru k nám před vesnici. Jdu za ním a zbytek baterek vylétáme blbnutím kolem sebe. Vracím se domů na snídani.

(zveřejněno na stránce Létání s Tilií)

print tisk