¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Údržba

LF-107 Luňák 4m

I Luňák se dočkalstálý odkaz / permalink

23.11.2008

Je to neuvěřitelné, ale Luňák se v dílně válí už od jara, kdy jsem ho trochu rozkřápal u nás na letišti (Létala by i vrata od stodoly). Teď je čas na opravy a já stojím v dílně nad poloprázdným trupem (skoro všechno vypochodovalo při havárii z trupu ven) a přemýšlím, co s Luňákem provedu. Buď vyrobím přepážky stejně, jako jsem to měl předtím, nebo vymyslím něco jiného, co mi usnandní přístup do trupu.

Zajímavý je pohled do vybouraného trupu na všechen ten svinčík, co se do trupu během létání dostal image

image

Asi určitě vymyslím uspořádání vnitřku trupu jinak. A určitě bude mít pilota! Jednou jsem létal na Rané, a když jsem v sedle přistál, přišel ke mě pán, že je pamětník a že Luňáka létal a že se mu líbilo jak s ním létám. Potom prohlížel model a povídá, že ten pilot tam opravdu chybí. Slíbil jsem, že piota určitě dodělám. Pána jsem potkal za rok na tom samém místě. První co povídal: "A kde je ten pilot?!" Tak teď se snad už Luňák dočká image

image

Nejvíc mě mrzí různé praskliny trupu kolem lemu kabiny. Trup je zdeformavaný a blbě se to dává dohromady tak, aby to drželo správný tvar. Uvidíme. Důležité je hlavně to, aby byl Luňák zase letuschopný. Ve vzduchu tyhle detaily stejně nejsou vidět. Milejší mi je pochvala za nějaký hezký průlet nebo povedené přistání než obdiv nad "špígl-nýgl" provedením modelu.

(zveřejněno na stránce Údržba)

print tisk