¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Stavba

RCM Pelikán - Fox 2300

Sestavení modelustálý odkaz / permalink

25.09.2011

Model je opravdu připraven k létání tak, jak tvrdí reklama. Opravdu vám stačí rádio a pohonný akumulátor. Jen se musí namontovat páky křidélek a výškovky a seřídit táhla.

image

Mně montáž letadla trvala včetně pájení konektorů a vyvažování něco málo přes hodinu. Nic se nemusí lepit, nad ničím se nemusí moc přemýšlet. Kolečka jsou zamontovaná, kabina s kokpitem je slepená, serva a bovdeny jsou rovněž namontovány. Celý pohon je sestavený a stačí jen připojit přijímač a nabitý akumulátor. Pro modely takto připravené se objevil nový termín RR - Ready for Radio.

Když jsem vložil akumulátor a zajistil ho páskou se suchým zipem (součást trupu), baterka na mě vypadla i s páskou a s dílem, který pásku drží v trupu. Na dně bylo vidět trochu lepidla, ale slepené to nebylo. Baterky dokážou za letu vypadnout, zkontrolujte si proto upevnění akumulátoru! Na zalepení jsem použil dodané lepidlo.

Regulátor byl nastaven. Model jsem vyvážil tak, jak udával návod. Nešlo to však jen posouváním akumulátoru. I když jsem dal „aku“ i přijímač co nejvíce dozadu, na ocas jsem musel dát přes 50 g olova. To se ukázalo jako problematické, protože konstrukce modelu s tím nepočítá. Olovo není kam dát a i jeho přilepení lepicí páskou na povrch trupu není jednoduché.

(zveřejněno na stránce Stavba)

print tisk