¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Soudal 66A st�l� odkaz / permalink

21.12.2019

image

obchodní název: Soudal 66A
skupina: lepidlo
polyuretanové
popis: Lepidlo vzhledu a tekutosti medu. Dobře opracovatelné. Pro vytvrzení potřebuje vzdušnou vlhkost.
použití: Univerzální lepidlo. Lepení dřevěných dílů navzájem, lepení balzových nebo dýhových potahů na polystyrénové jádro, lepení dílů navzájem z materiálů jako EPP - pěnový polypropylén, XPS - extrudovaný polystyrén, EPS - pěnový polystyrén, expandovaný polystyrén a pod.
balení: 250 b, 750 g, 5 kg, plastová lahvička s aplikačním nástavcem
Kde se dá koupit

prodejci: Prodejny OBI, Bauhaus, Baumax, ...

Jde o stejné lepidlo jako je lepidlo Purex Standard prodávané v modelářských prodejnách.

Lepidlo přelévám z většího balení do malých lahviček - Lahvičky "bralenka 25ml" . Velké balení i malé lahvičky skladuji dnem vzhůru.

image

Lepidlo se během tvrdnutí nadouvá a vyplňuje tak volný prostor mezi lepenými díly. Když má možnost a je ho v lepeném spoji dostatek, vyběhne ze spoje ven a je ho třeba odstranit.

image

U tohoto spoje na obrázku to nevadí, je to místo, kde se díly broušením zakulacovaly o více něž 15 mm. Vytečení lepidla lze ale jednoduše zabránit přelepením spoje hladkou lepící páskou, která se po vytvrdnutí lepidla strhne.

Není to kontaktní lepidlo, musí se několik hodin čekat, až lepidlo vytvrdne tak, aby nebylo nutné lepené díly fixovat k sobě a šlo s nimi manipulovat, úplně vytvrdne až do druhého dne. Až potom má spoj pevnost a lepidlo lze brousit.

Lepidlo se po vytvrzení dobře brousí, lze odříznout i lámacím nožem nebo odebrat hoblíkem. Lepené spoje jsou pevné.

Vytvrzené lepidlo nelze z konstrukce odstranit, vyzvrzené lepidlo nelze odstranit ani ze šatů. Pokud je nevytvrzené, dá se snadno omýt acetonem. Při lepení je nutné dávat si pozor na ruce, nemít je opatlané od lepidla, snadno se opatlá model a když se opatlání hned neodstraní, tak to později jde špatně řešit. Na laminátovém trupu i na nažehlovací fólii to řeší hadr namočený v acetonu.

Lepidlo je cítit jen slabě a podle mě lze použít i doma v bytě.

(zveřejněno na stránce Listování vybavením dílny)