¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

L285 st�l� odkaz / permalink

21.04.2018

image

obchodní název: Epoxidová pryskyřice L285
skupina: lepidlo
popis: Čirá pryskyřice s velmi malou viskozitou určená k laminování. Atest pro použití v leteckém průmyslu.
použití: výroba kompozitových dílů, laminování
výhody: výborná smáčivost tkaniny, dlouhá doba zpracovatelnosti
nevýhody: nepříjemné výpary, cena
skladovatelnost: měsíce
výrobce: MGS
balení: 0.05 kg, 0.1, 0.2, 0.5, 1 ..., plastové lahvičky, plechovky
Kde se dá koupit

prodejci: Havel composites, vybrané modelářské prodejny

Lahvička 200g pryskyřice a 80g tvrdidla stojí v modelářské prodejně přes 350 Kč a jeví se tak hrozně drahá - malé množství za vysokou cenu. Je třeba si uvědomit dvě věci.

- Spotřeba pryskyřice při opravách modelů nebo při laminování malých částí konstrukce modelů je spotřeba miniaturní, toto malé balení vydrží několik let. Malé balení dá ve výsledku cca 250 g hmoty (předpoklad, že polovinu pryskyřice vyplýtváte, polovinu kompozitu zase tvoří skelná či uhlíková tkanina)

- Řídká pryskyřice určená speciálně k laminování vám umožní pracovat s kompozity na vyšší úrovni než s hustými epoxidy určenými k lepení. Prosytí tkaninu dokonale a vystačíte s mnohem menším množstvím pryskařice. Snadněji dosáhnete poměru tjanina pryskyřice 50 : 50. Pohledný a funční kompozit

Pryskyřice se po vytvrzení dobře brousí. Laminované spoje jsou pevné.

Vytvrzenou pryskyřici nelze z konstrukce odstranit jinak než mechanicky, vyzvrzenou pryskyřici nelze odstranit ani ze šatů. Pokud je pryskyřice nevytvrzená, dá se snadno omýt acetonem. Při lepení je nutné dávat si pozor na ruce, nemít je opatlané, snadno se opatlá model a když se opatlání hned neodstraní, tak to později jde špatně řešit. Na laminátovém trupu i na nažehlovací fólii to řeší hadr namočený v acetonu.

Pryskyřice při aplikaci i vytvrzování nesmrdí, je cítit jen slabě, použítí doma v nevětrané místnosti se ale nedoporučuje. Výpary způsobují u některých lidí alergické reakce, dlouhodobé a časté působení dokáže nastartovat alergii u lidí, kteří jí dosud netrpěli. Občasné přelaminování jde ale udělat i doma.

(zveřejněno na stránce Přehled materiálů)