¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Moje zážitky z létání

Nepoblil jsem sestálý odkaz / permalink

12.04.2014

Vyrazili jsme včera s Honzou na fotografický let. Sbalil jsem si svoje fotografcké nádobíčko, připravil si teplé oblečení, protože jsem pro let očekával v letadle teplotu do deseti stupňů a po obědě jel na letiště.

image

Předpověď tentokrát meteorologům vyšla! Neprší, nefičí a dokonce svítí sluníčko. Po vzletu jsme hned potkali stoupák a já si vzpomněl, jak jsem cestou na letiště viděl několik dravců, jak vykružují v malých výškách bubliny trhající se z polí. Každý stoupák nám ušetří nějaký benzín.

Kochám se. Loni touhle dobou byla krajina černobílá, ležel ještě sníh. Teď to pod námi hraje barvami a ještě to vylepšují krajinou běžící stíny mraků. Ze snění mě vytrhává Honzův hlas ve sluchátkách. Dává mi pokyny, co mám fotit, a nalétává bokem na cíl, abych mohl fotit skrz boční okénko. Cvakám několik snímků a hlásím, že jsem hotov. Honza otáčí do původního směru letu a pokračujeme k dalšímu objektu, který je třeba vyfotografovat.

Jsme tu. Znova nálet, sjíždím v sedačce co nejníž, abych "prostřelil" skrz malé okénko kabiny, zoomuji na objekt a řídím si Honzu, aby mi letadlo natočil do směru, jaký potřebuji. Zase tři čtyři snímky, hlášení, že jsem hotov, a letíme dál.

Soukám se v plátěné sedačce zase trochu nahoru ale co to? Ozývá se žaludek. Že bych to u oběda přehnal s těmi ovocnými knedlíky? Už je tu ale další místo, kde budeme fotit. Nálet, fotky, hotovo, letíme dál. A mě je už pořádně šoufl. Už si nezavírám po focení okýnko a snažím se to rozdýchat. A jak se soustředím na neblahý stav svého žaludku, dochází mi, co se děje. Když je mezi fotkami delší odstup, žaludek se uklidňůje. Ale jak strčím hlavu do hledáčku, je to zpátky!

Celý let potom probíhá v rytmu: pohoda, kochám se, fotím, lapám po vzduchu z okýnka a myslím na to, jak by mi na zemi bylo dobře, potom pohoda, kochání a zase focení, šoufl ... image

Po přistání jsem si místo drncání po ploše radši vylezl a šel přes letiště po svých image Uř jsem to zažil a asi si budu muset na to koukání do hledáčku za letu zase zvyknout.

(zveřejněno na stránce Moje zážitky z létání)

print tisk