¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Long Shotem

Long Shot 2

První posekaná loukastálý odkaz / permalink

08.06.2015

Vedro celý den, u nás na horách sice o tři stupně méně, ale pořád vedro. Svoláváme se na podvečerní létání, jediné místo, kam můžeme jít, je louka nad Bukovicemi, první posekaná louka v okolí.

image

Teploměr ve stínu ukazuje stále 28 stupňů a na louce na slunci to i takto večer ještě peče. Pro mě to je první letošní den kdy to jdu s Long Shotem zkoušet vysloveně do termiky.

image

V potu tváře zkouším házet Lomg Shota nad různá místa louky, občas to někde kopne, ale nikdy z toho neudělám víc jak deset dvacet vteřin prodloužení kluzu. Každou bublinu hned spláchne větřík vanoucí z hor dolů. Je slabý, ale letadlo spláchne dolů spolehlivě. Po dvaceti hodech to vzdávám.

image

Kluci mají elektriku, tak jsou méně závislí na rozmarech proudění kolem okolních kopců. Pavel dělá s klukama "aerovleky", přilepí na hřbet motoráčka kouskem lepící pásky házedlo a to vždy nějakým lomcovákem nahoře uklepe. Kluci se za házedly pěkně proběhnou. Letí pěkně rovně a z deseti dvaceti metrů kloužou hodně daleko.

Na louce jsme strávili příjemnou dvouhodinovku a těšíme se, až bude něco posekáno taky na druhé straně hor, abychom mohli létat vždy na návětrné straně.

(zveřejněno na stránce Létání s Long Shotem)

print tisk