¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Kamery - můj pohled na trh

Video

Nečekané problémystálý odkaz / permalink

05.09.2013

Pořizoval jsem si fotoaparát Sony HX9V mimo jiné jako alternativu ke kameře Canon HV40. Jako přístroj, který mohu nosit stále u sebe a kterým budu moci něco nafilmovat i ve chvíli, kdy Canon HV40 leží doma ve skříni.

Pokud plánuji filmování z letadla, beru s sebou do kabiny HV40-ku. Až jednou to dopadlo tak, že jsem jel na letiště, ale kamera byla doma 100 kilometrů daleko. Došlo tak na filmování fotoaparátem.

Doma, při prohlížení natočeného materiálu, mě čekalo nepříjemné překvapení. V některých záběrech se obraz viditelně vlnil. Podívejte se sami:

Vlnění obrazu nastalo ve chvílích, kdy jsem točil fotoaparátem vystrčeným z okýnka letadla nebo kdy jsem se nějak dotkl konstrukce letadla. Na vině je zřejmě stabilizace obrazu, která se snaží ustabilizovat chvění fotoaparátu způsobené silným proudem vzduchu (90 km/h) nebo vibracemi od motoru. Spolu se způsobem snímáním obrazu z čipu potom vznikne to vlnění obrazu.

Kamera Canon HV40 se takto nechová. Se Sony HX9V jsem natočil dost filmečků (Videa pořízená fotoaparátem) a nikdy se tento problém neprojevil, až teď.

Ukazuje to na problém při výběru nového přístroje, kdy testy a recenze na internetu zveřejňované ani vlastnoruční zkoušení přístroje na předváděcí akci některé problémy neukáže. I přes takovou zkušenost byla koupě HX9V dobrou volbou. Vždy se člověk musí zamyslet, za jakým účelem přístroj pořizoval a taky za jakou cenu přístroj pořizoval. Je to prostě jen záložní a "nouzový" přístroj pro chvíle, kdy nemám kameru u sebe, přístroj, který opravdu mohu mít stále při sobě (a opravdu ho tahám všude! image).

Celý "nouzově" natočený a sestříhaný záznam je zde:

(zveřejněno na stránce Kamery - můj pohled na trh)

print tisk