¦ stuktura sekcí ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Dokumentace kamerou na prsou st�l� odkaz / permalink

19.09.2023

Video natočené kamerou GoPro Hero 10 Black na prsou, kamerou širokoúhlou.

Nedá se tak z principu natočit video, která by šlo sledovat na displeji telefonu. Drobné vzdálené objekty na malém displeji zmizí. Smysl na takové video koukat má jen na monitoru počítače nebo televizi.

Video je setříháno a renderováno v programu DaVinci Resolve v rozlišení 4K, datový tok při renderu byl nastaven na High. To je předpoklad toho, aby malá letadýlka v dálce byla vidět. Když bude nastaven menší datový tok nebo menší rozlišení, komprese obrazu způsobí, že budou ty objekty "mizet".

Kdyby člověk chtěl natočit něco "filmovějšího", musel by použít kameru se zoomem. To ale nejde dělat najednou - řídit letadlo a zároveň držet kameru. Ale pro dokumentaci jde použít i kameru na prsním držáku nebo na hlavě. Jen musí mít schopnost záznamu 4K a s vysokým datovým rokem a dostatečně kvalitní optiku. Při střihu je využíváno až dvojnásobné zvětšení, záběr na poštolku u letadla je zvětšen dokonce třikrát. Kvalita obrazu už je potom bídná, ale pro tu dokumentaci se to dá zkousnout.

Je to zajímavá možnost, jak lze zachytit nějaký děj ať už pro nějaký technický účel, jako je třeba zálet modelu, nebo pro zachycení děje a atmosféry při nějaké akci. Samozřejmě lepší je mít k ruce zkušeného kameramana s pořádnou kamerou! image

(zveřejněno na stránce Ukázky videí z kamery GoPro Hero 10 Black)