¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image
image

Můj život s Taranisem

FrSky Taranis Q X7

Přijímač FrSky S8Rstálý odkaz / permalink

27.06.2017

Balíček od RC Studio přišel téměř obratem a v něm osmikanálový přijímač se stabilizací FrSky S8R. Přijímač dávám do Timbera.

Potřeboval jsem sedmikanálový přijímač, osmikanál se stabilizací jsem objednal ze zvědavosti. S létáním se stabilizací zkušenost mám, zajímá mě, jak to funguje u FrSky. Prakticky to mohu využít při filmování z modelu, kdy si chci zajistit přímou trajektorii letu, ale nehodlám si kazit zážitky z létání nějakým "vyhlazováním" letu. image

Přijímač jinak funguje stejně jako podobný X8R, stabilizace se dá úplně vypnout. Trochu jsem při objednávání věcí u RC Studia u tohoto přijímače znejistěl. Obecná instrukce zní: "K Taranisu s posledním typem vysílacího modulu kupujte přijímače řady X", koukal jsem tedy do tabulek s technickými parametry, čím se přijímače S liší od těch X-kových, a našel jsem rozdíly. Po konzultaci s panem Urbánkem se ukázalo, že chyba je v těch tabulkách a že ty přijímače jsou mimo tu přidanou stabilizaci shodné.

Chtěl jsem se nejdříve podívat na nastavování přijímače. Vybalil jsem ještě FrSky AirLink a šel, tak jak jsem zvyklý u jiných výrobků a výrobců, na web FrSky stáhnout si prográmek. Instalace začala takto:

image

Tudy cesta asi nevede. Pak jsem si vzpomněl, že přece RC Studio vždycky zpřístupní v sekci "Ke stažení" s každým nákupem něco nového. A skutečně, vidím tady S6RaS8R.zip s poznámkou "Balicek aktualizovan o program pro S8R". Propojení přijímače kablíkem přes AirLink zastrčený do USB portu mého počítače je dílem okamžiku. Není třeba ani žádné napájení, přijímač žije z USB portu počítače.

image

Program se spustí z disku počítače - neinstaluje se. K programu není žádný manuál a tak jsem odkázán na svoji intuici. U check boxů AUX1 a AUX2 moje intuice nestačí a jak přesně se chovají tlačítka Opeen Read Write Close musím zjistit pokusem. Přitom by stačila nápověda, která by se zobrazila najetím myši na prvek. Nic moc! image

Na stole jen kalibruji akcelerometry, nejasnosti řeším dotazem na RC Studio.

(zveřejněno na stránce Můj život s Taranisem)

print tisk