¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Létání s Betou 1400

Beta 1400

Celý den foukástálý odkaz / permalink

10.05.2016

8.5.2016

Čekám na solidní severozápadní vítr, abych mohl vyrazit na Ranou zalétávat velkého větroně, ale buď nefouká, nebo fouká z blbého směru. Dnes celý den fičí jako blázen z východu a my v okolí nemáme žádný příhodný terén na tento směr větru. Tak se chystám alespoň večer vyrazit na Mrtvý vrch a zkusit to tam, i když směr větru není ideální. Ven chci jít už jen proto, že na obloze jsou tak fotogenické mráčky.

Když jsem přijel večer pod kopec, ještě stále byl vítr přes 7 m/s. Podle mapy by měl foukat východ, ale stěhuje se to co chvíli od severovýchodu k jihovýchodu. Přičítám to tomu, že jsem "za kopcem" na závětrné straně hor.

Vytahuji Betu s kamerou, že zkusím Mrtvý vrch nafilmovat jako že z házedla. Po odhodu mi je ale hned jasné, že z filmování nic nebude. Mám co dělat vyboxovat se z přízemní výšky, motor vyje, ale letadlo nestoupá. Kvrdlat kniply musím nadoraz, turbulence je strašná. Nakonec se dostanu třicet čtyřicet metrů nad zem, ale i tady to s letadlem lomcuje a výš to neleze. Až po dlouhé době se vyvážím do větší výšky a mohu stáhnout plyn. Turbulence je přítomna i ve výšce přes dvě stě metrů. Video je tedy jen takový záznam "jak to házelo".

Na házedlo ani nedošlo.

(zveřejněno na stránce Létání s Betou 1400)

print tisk