¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Údržba

Beta 1400

Přestavbastálý odkaz / permalink

15.07.2016

Létal jsem Betu čtyři roky s kamerou místo kabinky nebo s kamerou na křídle a předek letadla byl už po všech těch létáních a přistáváních v místech nemožných a ještě nemožnějších pěkně zmordovaný. Tak jsem se rozhodl řešit to přestavbou.

image

image

Celou špičku jsem odřízl, vyrobil jsem "kamerovou přepážku", do spodní časti zalepil kýl - ližinu ze sklotextitu a tvar trupu doplnil díly z polystyrénu. Ty na fotce nejsou.

Na Betě teď vozím buď jednu kameru na špici modelu nebo dvě kamery současně, na špici a v místě kabinky. Model má se dvěma kamerami letovou hmotnost 950 g. Protože s kamerou umístěnou úplně na předku modelu jsem musel model dovažovat na ocase, rozhodl jsem se akumulátor přesunout z kabinky před křídlem až pod centroplán mírně cca do těžiště. Díra pro akumulátor je delší než akumulátor a tak mohu baterku posouvat a těžiště si doladit podle potřeby.

Sklotextitová ližina se osvědčila, model ustál i přistání na skálu, přední kamera je dostatečně chráněna. Jen se teď model blbě chytá do ruky.

image

(zveřejněno na stránce Údržba)

print tisk