¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Jak mám dostat záznamy ze staré analogové kamery do počítače?stálý odkaz / permalink

07.04.2008

? Jak mám dostat záznamy na 8 mm páskách ze staré kamery do počítače, event. do stříhacího programu? Tzn. jaký musím mít kabel (kamera nemá USB, má jen klasické malé banánky - myslím žlutý a červený pro připojení do videa. Doma mám nový počítač se všemožnými vstupy, ale nevím, co s tím.
V zásadě to jde dvěma způsoby. Převést analogové video do digitální podoby mimo počítaž a kabelem přivést data do počítače nebo vybavit počítač kartou s analogovým video vstupem.

Já používám jako převodník novější miniDV kameru, která má analogový videovstup a video proháním skrz tuto kameru a kabelem firewire přivádím do počítače. Viz Stažení videa do počítače z analogové kamery.

Dalším řešením je karta do počítače s analogovým vstupem. Buď pořídit grafickou kartu vybavenou analogovým vstupem nebo specializovanou kartu s takovým vstupem. V cenících hledejte: "televizní karty", "střihové karty", "video in card" atp. Karta by měla umět grabovat video v plném PALu. Ceny jsou od cca 500 Kč výše.

Video z kamery (kompozitní video) se přenáší kabelem s cinch konektory do videovstupu karty (žluté zdířky), zvuk (zpravidla červená nebo černá zdířka) kabelem s konektorem cinch na jednom konci a konektorem jack na druhém do vstupu zvukové karty počítače.

(zveřejněno na stránce Otázky a odpovědi)

print tisk